רפורמת הסרדינים של בנט? לא לחרדים!

אפליית ילדים בחסות משרד החינוך: רפורמת הסרדינים של בנט? לא לערבים ולא חרדים! "למה נפתלי בנט נותן שהאפליה תפתח את שנת הלימודים הראשונה בכהונתו?" זועקים הורים מכל הארץ ומבטיחים מחאה עיקשת.

 

מנהלי בתי ספר רבים ברחבי הארץ נדהמו לקבל השבוע מכתב רשמי ממפקחת במשרד החינוך, המודיעה להם כי לא ייכללו ברפורמת הכיתות הקטנות עליה הכריז שר החינוך לפני כחודש.

במשרד החינוך רשומים מעל 80 אלף תלמידים המשתייכים לחינוך המוגדר "המוכר שאינו רשמי" ביניהם ילדים חרדים מוסלמים ונוצרים. על פי התארגנות מתוכננת של פורום מיוחד של כל בתי הספר הללו, הורים חרדים, מוסלמים ונוצרים ישתפו פעולה במחאה מאורגנת על הצפיפות ותנאי הלימוד במוסדות החינוך ועל האפליה הבוטה שעושה משרד החינוך בין ילד אחד לרעהו. אם לא יחול שינוי של רגע האחרון, בעוד כשבועיים בפתיחת שנת הלימודים ימשיכו  42 אלף תלמידים ערבים להצטופף בכיתות ולא ליהנות מתנאי הרפורמה של משרד החינוך. כמותם ירגישו גם 35 אלף תלמידים חרדים ועוד 7,500 ילדים הלומדים בבתי ספר דמוקרטיים ואנתרופוסופיים.

במכתב חריף ששלח יו"ר פורום המוכר שאינו רשמי דוד שרפר לשר החינוך בנט נכתב: "אני פונה אליך בשם עשרות אלפי ילדים ללא מסגרת פוליטית. אנא, עוד לא מאוחר לקבל החלטה אמיצה ששמה קץ לאפליה בין ילדים. במוסדות הללו מתמודדים כל העת עם אפליה תקציבית רבת שנים שהולכת ומחריפה. האם ילדים אלו לא זכאים ללמוד בכיתות צפופות פחות? ". בשיחה עם דוד שרפר הוא מוסיף לציין כי השם שנבחר למאבק הוא "מחאת ילדים הפירורים". לדבריו, "אנו נתקלים בתופעה פסולה של אפליית ילדים, על רקע ההשתייכות שלהם לקהילות ומגזרים ללא גב פוליטי. לאורך שנים המדינה נותנת לילדים מקבוצות חזקות את כל העוגה, ולילדים שלנו היא משאירה רק פירורים".

ההורים ומנהלי בתי הספר מסתכלים על כותרות העיתונים המבשרים על שחר חדש בחינוך בישראל בכיתות הלימוד החדשות בשנה הקרובה אודות להשקעה של חצי מיליארד ש"ח ועיניהם כלות. טרם יציאתם למאבק הם מביעים בפנינו תקווה כי המאבק יגיע מהר מאוד לאוזני השר בנט שלא ייתן שהאפליה היא זו שתפתח את שנת הלימודים הראשונה בכהונתו אלא יורה על הכללת כל המוסדות הללו ב"רפורמת הכיתה הקטנה" לאלתר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.