מי מנסה להכשיל את רפורמת הקנאביס?

בארגון מגדלי הקנאביס הודיעו כי "הם מודאגים ממינויו של אחד ממתנגדי הלגליזציה הגדולים לחבר הודעה המתכננת את הרפורמה"

כמעט חודש אחרי שסגן שר הבריאות יעקב ליצמן הצהיר כי יפעל למכיקת קנאביס רפואי בבתי המרקחת, כמו כל תרופת שמחייבת מרשם, ובלי הליך מסובך שחייבים לעבור היום, שבו, רק מספר מצומצם מאוד של רופאים רשאים מטעם משרד הבריאות לתת אישור לקנאביס.
הרפורמה הזאת אמור להיות קל הרבה יותר, כל רופא יהיה רשאי לרשום מרשם קנאביס לכל חולה והוא יוכל לגשת לבית המרקחת האזורי ולרכוש אותו.
הרופא עדיין חייב להיות רוםא מומחה, אך במסגרת הרפורמה משרד הבריאות תגדיל את מספר הרופאים המומחים שיקבלו אישור לרשום את הקנאביס לחולים.

הערב דווח בתחנה הצבאית גלי צהל כי בוועדה שאמורה לתכנן את הרפורמה, הצטרף יואל הדר, שמשמש היום בתפקיד היועץ המשפטי של המשרד לבטחון פנים, הצירוף נעשה לבקשת השר לבטחון פנים גלעד ארדן.
הדר כבר כמה שנים אחראי מטעם המשרד לבטחון פנים על נושא הקנאביס הרפואי, ובעבר הכשיל ניסיונות לייצוא קנאביס והכנסת מגדלי הקנאביס למועצת הצמחים.
הדר אף חתם וסירב לאפשר לעיתונאים להיכנס לחוות גידול.
מגדלי הקנאביס הרפואי ומי שפועלים למען ליגליזציה מודאגים ממינויו של הדר בתפקיד החדש.

מהמשרד לבטחון הפנים נמסר: "המשרד תומך במכירת קנאביס רפואי בבתי מרקחת לחולים שזקוקים לכך, ומתנגד ללגליזציה של סמים באופן כללי. עמדה זו עקבית ולא השתנתה. בוועדה שהוקמה על ידי משרד הבריאות לבחינת מכירת קנאביס רפואי בבתי מרקחת, חבר נציג מהמשרד לביטחון הפנים שתפקידו לוודא שמי שיהיה זכאי לרכוש קנאביס רפואי יהיה אך ורק מי שזקוק לכך בהליך רפואי".

ממשרד הבריאות נמסר: "הוועדה מורכבת מנציגי הממשלה וטבעי שמשרדים רלוונטים לנושא יהיו בה". סגן השר ליצמן עצמו מסר בתגובה: "נעניתי לבקשת ארדן לשתף נציג של המשרד לבטחון פנים בצוות הרפורמה. לא יחול שינוי במהלך, שמטרתו להקל בבירוקרטיה למי שנדרשים לקנאביס רפואי ולהקשות על הזליגה למי שלא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.