רפורמת ה-MRI: השר ליצמן סופג אש

בכירים בקופות החולים תקפו בראיון לYNET את רפורמת הדגל של ליצמן: "רעיון נכון, אך אין לו היתכנות כלכלית. מדובר בפנטזיה"

התקשות מהללת – בכירי קופות החולים תוקפים: לאחר שבתחילת השבוע הציג שר הבריאות, יעקב ליצמן, את הרפורמה המהפכנית בצילומי ה-MRI טוענים בכירים בקופות החולים כי היא אינה ישימה בעלילה.

הבכירים, שהתראיינו בעילום שם, מבקשים לצנן את ההתלהבות הציבורית והתקשורתית מהמהפכה אותה מבקש ליצמן לבצע.

"אני לא רואה איך נוכל לממן את ה-MRI…עלות כל מכשיר MRI מגיעה ל-10 מיליון שקלים, ומשרד הבריאות נותן לנו שלושה מיליון לרכישתו. בנוסף, הבדיקות יעלו לנו עשרות מיליוני שקלים. אין שום סיכוי כרגע, שנוכל לעמוד בתשלומים הללו".

הבכיר הוסיף: "במשרד הבריאות כלל לא התייעצו עם הקופות כשקבעו את תוכנית הרחבת ה-MRI. שאלו אותנו אם נתנגד לה, ודאי שלא הבענו התנגדות, הרחבת ה-MRI הוא פרוייקט לאומי חשוב ביותר, אבל צריך גם לממן אותו, וכרגע אין שום מצב באופק הקרוב שזה אפשרי".

בכיר בקופ"ח אחרת התבטא אף הוא ברוח דומה: "יש לנו גירעון של מאות מיליונים, אנחנו לא מחביאים כסף מתחת לבלטות, ואין כרגע שום דרך לממן את פנטזיית ה-MRI של ליצמן. אנחנו לא רוצים שישתמע שממחר כל אחד יכול לבצע MRI, הלוואי וזה היה המצב, אבל אנחנו לא רואים את זה קורה בעתיד הקרוב. אין לנו תקציב, ואם משרד הבריאות לא יממן את הפרוייקט הזה – הוא פשוט לא יקרה, לא אצלנו ואנחנו מאמינים שלא באף קופה אחרת"

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "במסיבת העיתונאים אתמול צויין שמחיר בדיקת הmri ירד בתקופה האחרונה ממחיר של 2,220 שקל לכ-1,800 שקל (1,823 מחיר בדיקה פשוטה ושכיחה). מדובר בהפחתה שכבר בוצעה לפני מספר חודשים. במחצית השנה הבאה צפויה הפחתת מחירים נוספת במסגרת תחנת בדיקה (עקב הוספת מכשירים). נציין כי, בשנים האחרונות כמות הבדיקות שמממנות קופות החולים עלתה משמעותית אף ללא מודל התמרוץ והוספת המשאבים שהמשרד מוסיף. נציין עוד כי אין כל התניה במסגרת הסכם בריאות אוצר ביחס למקורות תוכנית ה-MRI, ומעבר לכך אין מקורות שאמורים להגיע מהמערכת הפרטית (היה קיים בהסכם הקודם של הממשלה הקודמת שאינו רלבנטי עוד)".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.