"רצח רבין לא היה רצח פוליטי"

ביטן נשאל אם בכוונתו להשתתף הערב בעצרת שתתקיים בכיכר רבין ואמר: "לא אהיה הערב בעצרת, רצח רבין זה לא רצח פוליטי". { ביטן מתסיס }

בשבת תרבות  שנערכה בחולון התבטא היום  יושב ראש הקואליציה דוד ביטן  על  תאגיד השידור הציבורי ושאלת המימון של העצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

ביטן נשאל אם בכוונתו להשתתף הערב בעצרת שתתקיים בכיכר רבין ואמר: "לא אהיה הערב בעצרת, רצח רבין זה לא רצח פוליטי".

"מנסים לצייר כאילו הפוליטיקאים רצחו אותו", אמר ביטן באירוע "עצרת רבין צריכה להיות ממלכתית וממומנת על ידי כספי המדינה בהחלטת הממשלה". דבריו מגיעים לאחר שתחילה בוטלה העצרת ולבסוף הוחלט במחנה הציוני לממן את האירוע ולקיים אותו כסדרו.

 

בעקבות הדברים, מזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ חיליק בר מתח ביקורת חריפה על דברי ביטן. "ליגאל עמיר אומנם לא היה פייסבוק לחטט בו, אבל לא צריך להיות יו"ר הקואליציה כדי להבין שמדובר ברצח פוליטי באופן הכי מובהק שיש", אמר. "לרצח קדמה הסתה מאורגנת ורדיפה של הימין הקיצוני. אותה שנאה ואותה רדיפה קיימת גם היום – נגד עיתונאים, שופטים, קציני צה"ל וכל מי שחושב אחרת מהממשלה".

 

ביטן התייחס ליוזמתו לסגור את תאגיד השידור הציבורי ואמר "מדובר בתאגיד שמאלני אנטי ממשלתי", אמר ביטן. "בדקנו את הפייסבוק של שלושה מבכירי התאגיד. מדובר באנשים שמאלנים באופן מובהק". בשלב זה שלף ביטן מכיס חולצתו פתק שעליו נכתבו שמות עובדים ובכירים בתאגיד ואמר: "עקבנו אחרי הודעות הפייסבוק שלהם. מחר אציג לתקשורת את מה שהם פרסמו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.