"רציתי לתת לילדים עוד לילה של שפיות" – האזינו

מיכל סלומון, שאיבדה את בעלה בפיגוע הרצחני בחלמיש, התראיינה לתכנית  "עוצמת חיים" לרגל יום השנה לפטירת רחל אמנו

לרגל יום השנה לפטירתה של רחל אמנו החל מחר, י"א  חשוון, בחרו בתוכנית "עוצמת חיים" המשודרת בקול ברמה בהגשתה של מיכל לשם ובעריכת מירי גפן, להתייחס לתחושת הלב האימהי המאפיין את כלל אמהות עם ישראל. כי אין תחליף ללב של אימא!

במסגרת התוכנית התראיינה מיכל סלומון.

לפני חודשים מספר נאלצה מיכל סלומון להגן בחרוף נפש על ילדיה בשעה שמחבל תאב רצח נכנס לבית המשפחה בחלמיש, לאחר סעודת השבת וביצע טבח רצחני. מיכל ברחה עם ילדיה לקומה השניה וסוככה עליהם ברגעי אימה קשים.

בראיון מצמרר סיפרה על רגעים קשים שחוותה בעת הארוע המזעזע: "עברו לי בראש המון מחשבות. מצד אחד להביא את ילדיי למעלה, מצד שני ההרגשה הבלתי נסבלת הזו שבעצם אני מפקירה את אלעד בעלי למטה להלחם בכוחות עצמו, מחשבות על המפתח לחדר שלא נמצא, המחשבה מה יהיה במידה והמחבל יעלה במדרגות? האם אצליח לשמש כחומה בינו לבין הילדים שלי"?

מה אמרת לילדייך? מה שידרת להם באותם רגעי אימה בהם גילית כי בעלך נרצח?

"רציתי להתפנות מהמקום, בכדי לתת לילדיי עוד לילה של חיים נורמלים, של שפיות מסוימת, עליתי ושידירתי להם שהכל בסדר. אמרתי להם שאבא נפצע ושאנשים באו לטפל בו, בשבת בבוקר הם התעוררו הסברתי לילדי הגדולים בני 9 ו-11 מה קרה, במי המחבל פגע, באבא שלהם. סיפרתי להם שאבא שלהם נלחם בכל כוחותיו כדי לשמור עלינו, ולצערי הוא לא הצליח. 'לצערי' זה בעצם אנחנו. באותו משפט אמרתי להם שזה 'אנחנו' וזה המון, כי לא נפגענו ואנחנו זה ביחד ותמיד נתמוך אחד בשני וצריך תמיד לחשוב על זה".

האזינו לראיון:


מה נתן לך את הכח לספר לילדייך ולא שלחת אחרים שישעו זאת? הופנתה שאלה למיכל סלומון. תשובתה הסבירה את הכל.

"זה הילדים שלי, הם סומכים עלי, אני הדמות ההורית שנשארה להם, הרגשתי תחושת מחוייבות חזקה, הם גוזליי, היו צריכים לשמוע זאת ממני".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.