רקטה התפוצצה בדרום; צה"ל תקף ברצועה

רקטה נורתה הלילה לעבר ישראל התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. בתגובה תקף חיל האויר יעדי טרור ברצועת עזה

שוב לילה מתוח בגבול הדרומי: הפלטינים שיגרו אמש רקטת לעבר ישראל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול והיא לא גרמה לנפגעים או לנזק.

בעקבות שיגור הרקטה תקף צה"ל יעדים של חמאס ברצועת עזה, ביניהם מעבדה ליצור אמצעי לחימה. לפי דיווחים בכלי תקשורת פלסטינים אין הרוגים בתקיפה. לטענת הפלסטינים, ארגון סלפי הוא זה שעומד מאחורי הירי, אולם בצה"ל מבהירים כי מבחינתם חמאס אחראי לירי מאחר והוא הריבון ברצועה שממנה נורתה הרקטה.

"צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

כזכור, לפני קרוב לחודש התפוצצה רקטה בשטח פתוח בסמוך למועצה האזורית אשכול. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ארגון המזוהה עם דאעש, לקח אז אחריות לירי. בהודעת הארגון הסלפי נאמר כי שתי רקטות נורו מרצועת עזה, וכי הגיע בתגובה לעליית יהודים למסגד אל-אקצא ולרציחתו של הפעוט הפלסטיני עלי דוואבשה בכפר דומא.

יצוין כי מאז מבצע צוק איתן פחת משמעותית היקף הירי מהרצועה והוא מסתכם בירי קצר טווח אחת לכמה שבועות, כשעל הירי, כאמור, חתומים ארגונים המהווים אופוזיציה לחמאס ומעוניינים להביך אותו.

במערכת הביטחון מדגישים כי ההרתעה שנוצרה לאחר צוק איתן בתוספת הרצון של חמאס לחתום על הסכם רגיעה ארוך טווח – הם אלו שמביאים את הארגון להימנע מכל התגרות בישראל.

לטענת הגורמים, התקיפות ברצועה נועדו לאותת לחמאס כי גם את הטפטופים של הארגונים האחרים עליו לבלום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.