לילה סוער: רקטה פגעה בבניין מגורים בשדרות, צה"ל תקף בעזה

ההסלמה בדרום נמשכה גם הלילה. רקטת קאסם פגעה בבניין מגורים בעיר וגרמה לנזק רב. מספר בני אדם לקו בחרדה. חיל האוויר תקף מטרות חמאס ברצועה.

הלילה נורתה רקטה לעבר העיר שדרות, ופגעה פגיעה ישירה בתוך בית, כתוצאה מכך ישנו נפגע חרדה כתוצאה מפגיעה ישירה בבניין מגורים אצל המשפחה החרדית.

נזק כבד נגרם לדירת המשפחה בבניין. כמו כן הטיל נורה ופגע ישירות בעמוד חשמל במתח גבוה. בשל הפגיעה, מורגש ריח חריף של גז באיזור הפגיעה, וצוותי כיבוי ומשטרה נמצאים במקום.

קודם לכן, נורו שתי רקטות לעבר שטח ישראל לאחר חצות הלילה, הרקטות נפלו בשטח פתוח באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב.

תושבי האיזור סיפרו כי נשמע פיצוץ חזק מחוץ לשטח היישוב וכעבור זמן קצר נשמע פיצוץ נוסף.

אחד התושבים שמתגורר סמוך לבניין שנפגע סיפר כי "שריקת הרקטה נשמעה בכל העיר ואז היה פיצוץ. יצאתי החוצה וראיתי את הנזקים. המזל הגדול הוא שאף אחד לא היה ברחוב בשעה הזאת. בהתחלה היה עשן לבן וריח של אבק שריפה באוויר. תאורת הרחוב הופסקה והיה קשה לראות את המקום".

אלון דוידי, ראש העיר שדרות, אמר כי "אמש העיר ספגה שתי פגיעות בשטחה. באחת הנפילות, מול בניין, פגעה הרקטה בכביש וניתזו רסיסים על מכוניות ועמודי חשמל וכתוצאה מכך ישנה הפסקת חשמל בחלק מהשכונה. בדרך נס לא היו נפגעים". הוא הוסיף כי תושבים רבים מתגודדים באזור.

יצויין כי הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס זה היום השלישי ברציפות. בישיבה התקבלו החלטות אופרטיביות לתקופה הקרובה, אך ראש הממשלה הורה לשרים שלא לפרסם את תוכן ההחלטות.

הבית שנפגע
53b48d250eeee6071

הרב שמעון ביטון בעל הדירה שניזוקה עקב פגיעת הרקטה הגיב במהירות לאזעקת צבע האדום שנשמעה באזור ותפס מחסה בחדר הביטחון שבדירתו. למרבה המזל, אין נפגעים באירוע.

כוח צה"ל שהיה בכוננות הגיב במהרה והשיב אש לעבר מקור הירי. על פי הדיווח, זוהתה פגיעה ישירה במטרה.

מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל-האוויר תקף לפני זמן קצר 15 יעדי טרור של ארגון הטרור חמא"ס ברחבי רצועת עזה.
בין יעדי הטרור שנתקפו, משגרים מוטמנים, מתחמי אימונים ואתרי אחסון אמצעי לחימה. זאת לאור ירי מתמשך ובלתי פוסק המבוצע לעבר שטח מדינת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.