רק היום: פינדרוס נזכר להתפטר מעיריית ירושלים

היועץ המשפטי קבע בחווות דעת כי פינדרוס טרם התפטר מהעיירה, לאחר הפרסום פינדרוס נזכר היום להתפטר מהעירייה

היועמ"ש של עיריית ירושלים קובע בחו"ד מאתמול, כי המועמד לראשות עיריית אלעד מטעם דגל התורה יצחק פינדרוס "עדיין מכהן כחבר מועצה בעיר ירושלים", וכי "לא חדל מכהונתו כסגן ומ"מ בשכר". לדבריו, פינדרוס אמנם הודיע בדוא"ל למזכיר העיר כי מקום מגוריו באלעד, אולם ההודעה חסרת משמעות כל זמן שלא התפטר – כך משה גלסנר מדווח מגיש המהדורה המרכזית של קול ברמה. בעקבות הפרסומים, פינדרוס התפטר בדקות האחרונות מעיריית ירושלים.

עו"ד יורם אברהמי, מי שהגיש את העתירה באלעד למנהל הבחירות נגד מועמדות יצחק פינדרוס לראשות העיר, לאחר שזה "הונצח" לאלעד מירושלים ברגע האחרון האפשרי על פי החוק, אומר אמש בראיון לנועם זיגמן וישראל פריי ב'קול ברמה': "עדיין לא קיבלתי תגובה ממנהל הבחירות, אני מניח שבמהלך היום נקבל תשובה".

אברהמי הצהיר כי "במידה ומועמדותו של פינדרוס לא תיפסל, נפנה לבית המשפט".

אברהמי הסביר את עמדתו (שכזכור, אתמול נחשף כי 'הפלג הירושלמי' עומד מאחורי הגשת העתירה נגד פינדרוס), באומרו כי "אדם שמבקש להתמודד בעיר מסוימת, ומעביר את כתובתו לעיר ברגע האחרון, ראוי שיעשה את ההתאקלמות קודם לכן".

בתגובה לדבריו, עו"ד משה מורגנשטרן, איש 'דגל התורה' האמון על המחלקה המשפטית והעתירות, הבהיר לזיגמן ופריי: "לא קיבלתי עדיין את העתירה לידי ואפילו לא דיברתי עם פינדרוס, אבל באופן כללי המבחן של ביהמ"ש לגבי מרכז חייו של אדם לא נמדד רק באיפה הוא ישן או היכן נמצאים אשתו וילדיו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.