רק לא שלום בית / עו"ד משה תורג'מן על דרעי וישי

בתקופת בחירות כל אחד שולף מהכובע שפן חדש אך יש מכנה משותף לכולם לירות מחוץ לנגמש רק שלא לקחו בחשבון שלעיתים גם נגמש נתקע… רק לא שלום בית / עו"ד משה תורג'מן

בשבוע שבו מדשדשים במפלגות החרדיות כחודש לפני הבחירות לא מצליחים להתרומם, כולם סביב השבע משל היה זה שבת המלכה וזמן מנוחה.. ביהדות התורה רק חתמו חוזה לשכור משרדים והחליטו על משרד פרסום אך המנדט השביעי מתנדנד, אך מה שמעניין הוא שאותו מקום שביעי בישר לאומה על המקום השמני כתשובה ליש עתיד.
מה שהם לא לקחו בחשבון שכאשר אתה לא מתרומם תעשה בדק בית ותנסה לתת מענה לאנשים במעגל שלך ולא לזלזל באינטליגנציה שלהם עיין ערך קבוצת "מנעי קולך" שקיבלו במה מרכזית בניסיון לשנות וללכת בדרך ארוכה ולא לעשות קיצורי דרך (בזה הם הצליחו להעביר את המסר ואף לגרום להזדהות ) ובמקום זה בחרו לזלזל ביריב ולירות בתוך הנגמש אז מה הפלא שהמקום השביעי בסכנה?

לעומת זאת בש"ס זה התחיל יותר טוב את הדרמה של ההתפטרות דרעי עבר ללא צלקות קשות קמפיין השקופים הצליח לעורר דיון ציבורי אך בתקופת בחירות צריך כל הזמן לשלוף חידוש או גימיק נראה שוב שהולכים לקמפיין עדתי אם זה טוב או רע נראה ביום הבחירות כמה מנדטים יצליח להביא עם נשק יום הדין שלו אבל אם התברר שזה נשק ישן וחלוד אז ישאלו השאלות הקשות.

בש"ס כמו ביהדות התורה העדיפו לדלג על הבעיות הפנימיות בתוך החברה החרדית מאשר להתמודד איתם, לא נותנים מענה לצעירים לא פתרו את בעיות הסמינרים ואין הבנה מספיקה לצעירים שמנסים להשתלב בציבוריות הישראלית לפחות לצורכי פרנסה ,ואם הקבוצות האלו לא ירגישו בבית זה לא יגמר טוב, לא מפני שהם רוצים לצאת את המחנה אלא מפני שמנסים לסמן להם את הדרך החוצה אז מה הפלא שהמקום השביעי מתנדנד? רק אם יתפטרו השר/ים העתידיים יתחלו לטפל בבעיות הצעירים אבל אז יתכן שהצעירים לא בפנים על מנת לרענן את השורות.

הפתרון הזהה שחשבו עליו הוא להתעלם ולהשתיק, לפנות לקהלים חדשים חוזרים בתשובה להכניס את הרה"ג אלבז למועצת חכמי התורה במקום להתמודד עם הנושאים הפנימיים .

שליחי ציבור יקרים כדאי שתפנימו אף אחד לא רוצה לקחת את מקומכם ידוע לו שמהרשימה יוצאים רק לבית אבות או מקבלים מכתב פיטורין, אבל אם לא תעשו בדק בית (עיין מנהלי הקמפיין של בוז'י) ותדאגו לציבור שלכם ותתנו לו להשתלב בתוך החברה החרדית, הוא לא יגיש את הלחי השנייה שלו הוא לא יקח חלק בעבודת המטה הוא לא ירוץ להצביע , לא יעזור קמפיין הפחדה לצורכי פנים, גם קמפיין טוב לא יוכל לתת תחושת ביחד בתקופת רישום לישיבות וסמינרים שבה מתחדדים ההבדלים ותחושת דחייה רק מתעצמת.

כאשר קוראים לאחדות שומעים את כולם ולא מזלזלים בציבור, הבמה המרכזית בכיכר העיר ההיסטורית כבר לא בבעלות אף אחד גם אם לכל זרם יש עיתון (עיין ערך המאבק בן העיתונים הגדולים), עדיף לעשות בדק בית לפני שאור הזרקורים יפנה לציבור החרדי ואז לא יוכל לספק את מספר המנדטים הדרוש על מנת להשפיע מבפנים ויכולת ההשפעה תקטן ואז יהיו שיטענו הכתובת הייתה על הקיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.