"רק נס ישפר את מצבו של מוהרא"ש שיק מיבניאל"

דאגה בברסלב: מוסיף להיות קשה מצבו של מוהרא"ש שיק מיבניאל • בסוף השבוע אושפז בבית החולים במנהטן בשל דלקת ראות ומצבו מוסיף להיות קריטי • בני משפחתו נקראו להתאסף סביב מיטתו ובקהילתו ביבניאל התאספו לקרוע שערי שמים לרפואתו בבית הכנסת המרכזי •

דאגה בברסלב מההידרדרות חמורה במצבו הרפואי הרב אליעזר שלמה שיק המכונה 'הצדיק מיבניאל'. לדברי בית הרב, מצבו הרפואי מוגדר קריטי. בסביבתו מדווחים כי במהלך השבת האחרונה חלה הידרדרות חמורה במצבו הרפואי ובני המשפחה נקראו למיטתו כדי להיפרד ממנו.

"במהלך השבת הגיעו בכירי הרופאים למסקנה סופית כי מצבו של מוהרא"ש קריטי ורק נס יוכל לשנות את המצב הנורא. אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה נוראה, אבא שלנו, המנהיג שלנו, מי שקירב אותנו אל הקדוש ברוך הוא ואצלו היינו שופכים את צרותינו, נמצא בין שמים וארץ! אי אפשר לעכל את זה עדיין". כך דווח באתר ברסלב סיטי.

בתחילת השבוע שעבר לקה הרב שיק בדלקת ריאות חריפה. לאחר בדיקת הרופא שהוזמן לביתו הוחלט להשאירו בביתו למנוחה. אולם בהמשך נרשמה הידרדרות נוספת וכוחות ההצלה הבהילו אותו לבית חולים מקומי.בסוף השבוע האחרון אושפז הרב אליעזר שיק בבית חולים במנהטן לאחר שחלה הידרדרות רפואית במצבו.

קהילתו של הרב שיק מתגוררות ביבניאל שם יש כ-400 משפחות של חסידיו. לקהילה ישנם ישיבות, כוללים, בית מדרש ובית תבשיל. בשנת תשע"ב חנכו ביבנאל את בית הכנסת הגדול של חסידי ברסלב. לרב שיק מאות תלמידים נוספים בישראל.

במהלך חודש ניסן תשע"ב עבר הרב שיק התקף לב חמור וניתוח לב פתוח. לאחר תקופת שיקום קצרה הוא שב לתפקד. שמו לתפילה: הרב אליעזר שלמה בן מלכה לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

בוידאו: בכיות וזעקות לרפואתו של מוהרא"ש בביהכ"ס ביבניאל
[alooma ref="c8667675df6eab732aaea948ccbb9fdb.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.