רק קצה הקרחון / אסתי שושן

התכנית של אמנון לוי סיפקה הצצה לעולם של התמודדות לא פשוטה. לא כל תכנית עלינו צריכה להציג את הרב פירר {דעה}

התוכנית פנים אמיתיות עם אמנון לוי, על מצב הגרושות החרדיות היא רק חרך הצצה קל לעולם של התמודדות לא פשוטה. אחרי שסיימתי הערב צפיה בתוכנית, ברור לי שיותר לא נאמר מאשר נאמר, וזה רק קצה הקרחון.

אחי ואחיותי החרדים שנעמדים על רגליהם האחוריות במגננה פבלובית. אולי בגלל שלא גדלנו על טלוויזיה, ושהקופסה המדברת הזו, המתאפשרת לנו בחסדי השם, רק בשל טכנולוגיית האינטרנט המשוקצת, קצת חדשה לכולנו. משום מה ברור לנו שכל תוכנית עלינו צריכה להציג את הגמ"חים לטיטולים ואת הרב פיהרר ואת האמהות המאושרות ל 15 ילדים שעושות פטיפורים בין כתיבת התזה לניהול הסמינר.

אז תתחילו להתרגל. אנחנו הרבה יותר מעניינים ומרתקים מסיפורי המופת של "מרווה לצמא" או "המודיע הצעיר" ויש אצלנו פינות אפלות ויצרים ותשוקות וחוטאים וחוטאות ואנשים ונשים שבוכים בלילה לכרית וכאלה שחולמים וחלומם מתנפץ, וקנאות ושנאות, גאווה ומבוכה. ותנחשו מה, מהחומרים האלה בדיוק עושים טלוויזיה, כותבים סדרות, ספרי מופת, מזה בדיוק עושים סרטים תיעודיים, סרטי דרמה וכתבות.

אתן האמהות עם הפטיפורים שכל שבעת בנותיכן לבושות אותו דבר, ואין לכן מעולם ביקורת, והכל טוב בחיים שלכן והתחתנתן עם השפיץ של חברון בסידור מלא, ומעולם לא עברה מחשבה אסורה בראשכן היפה וקווצת שיער לא זזה מפיאתכן, באמת מעריכה אתכן, אבל את גיבורי התרבות שלי אני אוהבת אנושיים יותר. זה לא הופך אותם לחלשים, זה רק גורם לי להזדהות עמם. זה מאדיר את דמותם.

דידי שור, אחלה כתבה, מרואיינות מרגשות ונוגעות ללב, דמעתי איתן יחד. דווקא רגעי החולשה מראים את העוצמה הגדולה.

ומשמח לגלות כתבת חרדית חדשה על המסך, שלא באה לשרת את הממסד או המגזר, אלא לעשות טלוויזיה כמו שצריך ולהביא את הקולות שכולנו מעדיפים לשכוח.

בוידאו: קטע מתוך התכנית ששודרה

אחד הדברים המדהימים שלמדנו במהלך הכנת הכתבה היא שהאב החרדי במקרים רבים נוטש את משפחתו אחרי הגירושים. האישה היא זו שנשארת עם הילדים, והגבר עובר הלאה למשפחתו השנייה. במקרים רבים הוא אפילו לא משלם מזונות, ולא נשאר בשום קשר עם ילדיו. כששאלנו למה זה כך, קיבלנו תשובה מפתיעהפנים אמיתיות – הגרושות החרדיותהערב! 21:15, ערוץ 10 Channel10

‎Posted by ‎פנים אמיתיות עם אמנון לוי‎ on‎ יום שני 21 דצמבר 2015

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.