רק 3% רוצים את ברקת בראשות הליכוד

סקר שפורסם בערוץ הכנסת מעלה כי רק שלושה אחוזים מחברי הליכוד רוצים לראות את ברקת עומד בראשות מפלגתם. המתאים ביותר הוא בנימין נתניהו עם 65% תמיכה. {לא רצוי}

רק שלושה אחוזים מקרב מצביעי הליכוד רוצים לראות את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים שהודיע השבוע על התפקדות למפלגה, עומד בראשות מפלגת השלטון. כך עולה מתוצאות סקר פאנלס פוליטיקס שנערך היום עבור ערוץ הכנסת ופורסם בתוכנית אולפן פתוח.

מצביעי הליכוד נשאלו בסקר: "מי מהאישים הבאים הוא המועמד המועדף בעיניך לראשות הליכוד?". שלא במפתיע, רוב מוחץ של 65 אחוזים מהעונים מעדיפים את יו"ר המפלגה המכהן, ראש הממשלה בנימין נתניהו. למקום השני הגיע גדעון סער עם 16%, אך הוא לא צפוי להתמודד בפריימריז כפי שהודיע הבוקר.

למקום השלישי הגיע שר התחבורה ישראל כץ עם חמישה אחוזי תמיכה, השר גלעד ארדן עם שלושה אחוזים, השרה מירי רגב גם היא עם שלושה אחוזי תמיכה, ראש העיר ירושלים ניר ברקת עם שלושה אחוזים – וסוגר את הרשימה שר הבטחון משה יעלון עם שני אחוזים בלבד של מצביעי הליכוד הרוצים לראותו בראשות המפלגה.

יצויין כי לא מדובר בסקר הראשון המוכיח כי ברקת אינו נהנה מאהדה בקרב מצביעי הליכוד. מוקדם יותר השבוע דיווחנו כי מסקר שנערך על ידי חדשות 10 עולה כי בקרב עתידי של נתניהו מול ברקת על ראשות המפלגה – יש רוב מוחץ לראש הממשלה נתניהו.

הנתונים המלאים מראים כי לא פחות משבעים ושמונה אחוזים בקרב הליכודניקים ירצו לראות את ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאר בתפקידו, לעומת ארבעה עשר אחוזים בלבד שרוצים להחליפו בניר ברקת. בהחלט נתון לא נעים למי שעל פי הדיווחים רואה עצמו כראש הממשלה הבא של ישראל.

נתונים דומים נרשמו בקרב מצביעי הליכוד שנשאלו מי לדעתם מתאים להיות ראש הממשלה. 78 אחוזים מקרב מצביעי הליכוד טענו כי נתניהו הוא האדם המתאים ביותר לכהן כמועמד לראשות הממשלה מטעם המפלגה, ואילו רק 14 אחוזים בלבד תמכו בראש עיריית ירושלים.

כזכור, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע השבוע כי הוא התפקד לליכוד וקרא לתומכיו ולעוקביו להצטרף אליו. את הדברים פרסם ברקת בסרטון בפייסבוק בו אמר, בין היתר: "לפני 15 שנה עזבתי את כל עסקיי כדי לשרת את ירושלים במשכורת של שקל לשנה. מתוך אותה תחושת שליחות ואחריות לעתיד מדינת ישראל אני מתפקד הבוקר לליכוד.

ברקת הוסיף: "במערכות הבחירות האחרונות התייצבתי ותמכתי בראש הממשלה ובליכוד. כמי שמאמין בשמירה על ארץ ישראל וירושלים מאוחדת, חיזוק הביטחון וצמצום פערים חברתיים, איני יכול לעמוד כצופה מהצד. התפקדות גדולה לליכוד תזרים דם חדש ורוח חדשה ותחזק את המנהיגות שבאה לשרת את הציבור ללא שיקולים זרים".

לדברי ברקת, "ההתפקדות תחזק גם את ירושלים ותאפשר לה לקבל את המקום הראוי לה בחלוקת המשאבים הלאומי. ירושלים היא משימת חיי. יש לנו עבודה לעשות ואמשיך לשרת את ירושלים כראש העיר לפחות עד סיום הקדנציה הנוכחית. בעתיד אקבל החלטה אם להתמודד שוב או להמשיך לשרת את הציבור ברמה הלאומית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.