רשות המיסים :23% מעסקים באזור נצרת לא רשמו הכנסות כדין

"הפקדתי את הצ'קים אתמול ועדיין לא התפניתי לרשום אותם"

יחידת ניהול ספרים ערכה מבצע ביקורת בנצרת ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה נצרת, נערכו 88 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי 23% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת שנערכה במשרדו של עורך דין משפרעם נמצאו הכנסות לא רשומות שנתקבלו בצ'קים בסכום כולל של כ- 18,000 ₪. עורך הדין השיב "מצטער שלא רשמתי בזמן". אצל עורך דין אחר מעראבה נמצאו עשר העברות בנקאיות בסכום של כ- 17,000 ₪ שלא נרשמו בספרים. עורך הדין הסביר "מדובר בכספים שהלקוחות שלי זכו בהם בתיקי הוצאה לפועל". "הפקדתי את הצ'קים אתמול ועדיין לא התפניתי לרשום אותם" זה ההסבר שנתן עורך דין מטמרה למבקרים שגילו סכום של כ- 8000 ₪ שלא נרשם בספרי החשבונות. בביקורת בעסק לשטיפת מכוניות בנצרת גילו המבקרים כי בעל המקום אינו מנהל כלל ספרים והוא אינו רשום ברשות המסים. בתגובה השיב בעל העסק "אתמול קיבלנו תעודת עוסק, התכוונתי ללכת היום ליועץ מס ולהזמין חשבוניות".

בעל עסק למכירת בגדי עבודה באזור לא רשם קניית ביקורת סמויה שנערכה מספר ימים לפני המבצע. ביום המבצע התגלה כי הוא לרשם גם כ- 1100 ₪ שהתקבלו בכרטיסי אשראי. בעל העסק טען "הייתי חולה, המצב שלי לא טוב". במיני מרקט בנצרת גילו המבקרים צ'ק בסכום של 400 ₪ שהיה מונח בתוך פנקס החשבוניות. בעל המקום הסביר כי "השארתי בפנקס לרשום ושכחתי". מתצפית שנערכה על מסעדה בטמרה ומקניית ביקורת סמויה שנערכה עלה כי במקום לא נרשמו הכנסות כדין. בעל העסק הסביר "אנחנו עסק חדש, נלמד ויהיה בסדר".

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.