רשות המסים בעקבות משפחת יוסף

לרשות הגיע מידע מודיעיני לפיו כמה מבני המשפחה צברו רכוש בסך עשרות מיליוני ש"ח ולא דיווחו עליו – כך חושף הבוקר יואב יצחק {חקירת העזבונות}

להיכן נעלמו העזבונות של מרן? אתר News1 חושף הבוקר כי רשות המיסים מנהלת בתקופה האחרונה חקירה סמויה נגד כמה מבני משפחתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בחשד לצבירת רכוש שלא כדין. ברשות המיסים חושדים כי בני המשפחה צברו דירות, מבנים מסחריים, מזומנים ועוד – כשחלק מהרכוש האמור כבר עשה את דרכו לחו"ל.

ע"פ הפרסום באתר, במוקד החקירה עומדים גורמים הקשורים לבד"צ בית יוסף, לכוללים שהיו בנשיאותו של מרן, להוצאת הספרים שלו וכיו"ב. גורמים ברשות המסים טוענים כי לאורך השנים התקבלו במוסדות האלה תרומות ורווחים בסך עשרות מיליוני שקלים כשחלק גדול מהם "נעלמו" בדרך.

שיטת "העלמת הכספים" כללה הסלקו באופנים שונים, לצד ההעברת מזומנים בלא רישומים המתחייב מהחוק. בנוסף חושדת הרשות כי נכסים רבים שנתרמו למרן ולמוסדותיו הועברו לצורך הרישום בלבד לבעלות מקורבים שונים.

יצוין כי בחודשים האחרונים פורסמו מספר עסקאות של רכישת דירות בסכומים גבוהים במיוחד ע"י חלק מבני המשפחה, מה שזירז את בדיקת רשות המסים בענין.

כאמור, לפי שעה מדובר בחקירה בלבד, אולם אין ספק כי ככל שזו תתקדם כך ירבו השמועות, חילופי ההאשמות וההכפשות של גורמים שונים באשר לאחריות לעלילה/רדיפה/הלשנה וכיו"ב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.