רשות המסים חתמה על הסכם להקלת הליכי ייבוא וייצוא עם סין

"לחתימה על הסכם להכרה הדדית חשיבות רבה למשק הישראלי"

ההסכם יסייע ליצרנים הישראלים להתחרות בשוק העולמי, לחסוך בעלויות ולקצר זמני המתנה

מנהל רשות המסים, משה אשר, ושר המכס הסיני יו גואנגזו (Mr. YU Guangzhou) חתמו היום בבייג'ין, על הסכם להכרה הדדית בין תכנית "גורם כלכלי מאושר" (Authorized Economic Operator) שמפעיל המכס בישראל לבין התכנית המקבילה, שמפעילה רשות המכס בסין (The Enterprise Credit Management Program). הטקס נערך בהשתתפות אבי ארדיטי, ראש מינהל המכס, שגריר ישראל בסין מר צבי חפץ ואורי כליף, נציג רשות המסים בבייג'ין.

על פי ההסכם, "גורמים מאושרים" ישראליים – ביניהם יצואנים, יבואנים, סוכני מכס, משלחים בינלאומיים, נמלים ימיים, מסופים לוגיסטיים וגורמים נוספים בשרשרת האספקה – יזכו להקלות בתהליכי כניסת טובין ושחרור הסחורות בסין. כמו כן, מטעניהם יזכו לסיכון נמוך לבידוק, דבר שיתבטא בחיסכון בזמן ובכסף רב. כמובן שגורמים מאושרים בתכנית הסינית יזכו להקלות דומות בכניסה ובשחרור טובין בישראל.

מנהל רשות המסים, משה אשר, ציין כי "לחתימה על הסכם להכרה הדדית חשיבות רבה למשק הישראלי והמהלך הוא חלק מצעדים שהרשות נוקטת על מנת לסייע ליצואנים ישראלים בפיתוח וחשיפה לשווקים חדשים".

ההסכם עם סין הינו ההסכם הבילטרלי החמישי שחותמת ישראל במסגרת תכנית "גורם כלכלי מאושר" כאשר הסכמים קודמים נחתמו עם ארה"ב, דרום קוריאה, קנדה וטיוואן. מטרת התכנית היא לקדם את יעילות ופישוט הסחר הבינלאומי תוך עמידה בסטנדרטים לאבטחת שרשרת האספקה ובכך, להפחית את עלויות השילוח. בנוסף, נמצא מינהל המכס הישראלי בשלבים מתקדמים של קידום 'הסכם הכרה הדדית' עם המכס במקסיקו ורשויות מכס נוספות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.