רשמית: אונסק"ו קיבל את הודעת הפרישה הישראלית

למרות הספקות באשר למועד הפרישה, היא תתבצע בסוף השנה האזרחית הבאה. מנכ"לית אונסק"ו הביעה צער על הצעד הישראלי

עכשיו זה רשמי: ישראל תפרוש מארגון אונסק"ו בסוף השנה האזרחית הבאה – בתאריך 31 בדצמבר 2018. מנכ"לית הארגון הודיעה כי קיבלה באופן רשמית את בקשת הפרישה הישראלית והביעה צער עליה.

"אני גורסת שמדינות יכולות להתגבר על הפערים עם אונסק"ו בצורה טובה יותר במאבק בתוככי הארגון ולא במאבק חיצוני", אמרה המנכ"לית היהודיה אודרי אזולאי.

בימים האחרונים היה ספק לגבי עיתוי הפרישה של ישראל, שכן המכתב הרשמי המודיע על הפרישה לא הוגש לפני שהמוסדות האירופיים יצאו לחופשות הקשורות למועדים הנוצריים.

ישראל היתה חפצה לפרוש באותו מועד בו עוזבת ארצות הברית את הארגון, וכעת הן יעשו זאת במקביל.

שגריר ישראל באונסק"ו, כרמל שאמה הכהן אמר כי "אונסק"ו בהובלת מדינות ערב ושאר מדוכאי, מתוסכלי וחשוכי העולם שבר שיאים של צביעות, הסתה ושקרים נגד ישראל והעם היהודי, תוך שהוא מזהם את ערכי היסוד הנאצלים שלו בפוליטיזציה ובטרור מדיני שגבל לעיתים באנטישמיות".

"מדינת ישראל והעם היהודי כמי שמסמלים מאז ומתמיד, והיום יותר מתמיד, את החדשנות וההובלה בנושאי הליבה של אונסק"ו – מדע, חינוך ותרבות – אמורים להיות הראשונים לתרום לארגון ופעילותו והאחרונים לעזוב. אך בתיאטרון האבסורד של אונסק"ו, מדינות שהקשר שלהן למדע, חינוך ותרבות הפכו את הארגון החשוב הזה לפושט רגל מקצועית, תקציבית ותדמיתית, כך שלמדינות מתוקנות ושפויות אין מה למצוא בו", הוסיף.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה יעשה השגריר שם כעת

    שיתייעץ עם מרדכי בונים זילברברג וביחד ימצאו תעסוקה חדשה

    יהודי |
    הגב