ר' אריה לפני פטירתו: "לא תהיה עוד מלחמה"

דקות לאחר שסיים את תפילת מעריב ניגש הגר"א פינקל אל רעייתו הרבנית ואמר לה כמתנבא, "לא תהיה עוד מלחמה", אמר ונפטר כעבור כמה דקות. מיוחד. {המשפט האחרון}

בחורי ישיבת מיר ברכפלד אותם פגשנו אמש (חמישי) היו שבורים. "אנחנו בדיכאון ולא רק בגלל תשעה באב", מספרים הבחורים, "כל הישיבה באבל, מאות בחורים איבדו ביום אחד אבא, אף אחד לא מדבר, כולם עם הראש למטה".

לפני כמה חודשים חלה הגר"א פינקל במחלה. כאן ב'קוקר' פורסם לראשונה דברו מחלתו שגרמה לו לא אחת לכאבי גרון עזים. אך לבקשת ר' אריה, הוחלט להכחיש את דבר מחלתו משום שלא רצה שידאגו לו בישיבה. בלי כל קשר למחלתו הוא נפטר מדום לב שנבעה בעיקר מחולשתו הרבה. בערב יום שלישי, לקראת חצות הוא סיים את תפילת מעריב האחרונה שלו בישיבה, חייך לכל אחד במאור פנים. אחד מבני הבית סיפר, כי ר' אריה ניגש אל רעייתו הרבנית ואמר לה כמתנבא, "לא תהיה עוד מלחמה", אמר ולא הסביר. כעבור כמה דקות הבחינה הרבנית כי ר' אריה הכחיל. היא הזעיקה את בני המשפחה שהזעיקו אנשי ההצלה שקבעו את מותו של הצדיק.אז הרבנית הבינה את פשר אמירתו.  וידום אהרן. הצדיק שנלחם כארי נפטר מדום לב. "לר' אריה לא היה סיכוי בגילו". אומר לנו בחור בקיבוץ שהיה ספון בד' אמותיו.

בישיבה מפרשים את המשפט האחרון שאמר ראש הישיבה לכך שידע ברוח הקודש שהיה לו  "כי הוא עומד להסתלק". לאחר אין ספור מלחמות שניהל ברוח ובגבורה על חיו הוא התכוון "כי זאת המלחמה האחרונה". אחרים מנסים לייחס את אמירתו למה שעתיד להתרחש בעקבתא דמשיחא.

בישיבה כולם תמימי דעים כי הישיבה לא תחזור למה שהייתה קודם. "ר' אריה נתן יחס לכל בחור, חייך לכל אחד ונתן לו תעצומות נפש. מידת הענווה שלו ניכרה למרחקים, הוא שקד על התורה יום וליל".הם מספרים בכאב.  לכל בחור ישיבה יש סיפור אישי על חבר מועצת גדולי התורה, הגר"א פינקל זצ"ל שהסתלק למרומים..

בישיבה החליטו להאריך את הלימודים ליום נוסף שיוקדש לעילוי נשמתו, יום לאחר תשעה באב הבחורים לא יעזבו את הישיבה כפי שנהוג. הם יישארו ללמוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.