ר' ברוך סולבייצ'יק התחנן בפני הפלג הירושלמי: "לא יאונה לכם כל רע"

לאחר המפלה מזכירים גורמים בדגל התורה כי הם פנו לפני הבחירות לפלג הירושלמי והתחייבו כי לא יפגעו בהם בשום אופן בעניין ההקצאות בירושלים, אך בפלג הירושלמי דחו בנימוס את ההצעה הנדיבה

בפלג הירושלמי מתקשים לעכל את המפלה הצורבת שהנחילה דגל התורה בבחירות לראשות עיריית ירושלים וזה לאחר 'שהפלס' קרא במוצהר לציבור בני התורה ללכת להצביע לעופר ברקוביץ . כעת בפלג הירושלמי יצטרכו לאסוף את השברים ולהתמודד עם המציאות העגומה – אובדן השליטה בספרא והפסקת ההקצאות.

בקול קורא עליו חתומים רבני הפלג הירושלמי נכתב כך: "ועל כן דעת מרנן גדולי ישראל שליט"א באשר כידוע כבר הורו רבותינו זצוק"ל כי חובה להשתתף בבחירות לרשויות שהרבה גופי תורה תלוייים בזה, על כן פשיטא לכל מי שיראת ד' בלבבו שאיסור גמור לתמוך במועמד משה ליאון, וגם אין לנקוט בשב ואל תעשה, אלא על כל אחד ואחד לצאת לפעול ולהפעיל כדי למנוע בחירתו של המועמד הנ"ל, למען קדושת ירושלים ועל מנת למנוע חיזוקם של מהרסי הדת באה"ק."

עתה, לאחר המפלה מזכירים גורמים בדגל התורה כי הם פנו לפני הבחירות לפלג הירושלמי והתחייבו כי לא יפגעו בהם בשום אופן בעניין ההקצאות בירושלים, אך בפלג הירושלמי דחו בנימוס את ההצעה הנדיבה.

ל'אקטואליק' נודע כי אחד הרבנים בירושלים שמזוהה עם הפלג ניסה לתווך בין הפלג הירושלמי לדגל התורה אך בפלג חטפו רגליים קרות. "ר' ברוך סולבייציק הבטיח כי לא יאונה לפלג כל רע בירושלים וכי הפלג יקבל טופנים במודיעין עילית ובני ברק תמורת תמיכה במשה ליאון", מודה גורם בפלג. אך בפלג חששו כי הבטחות לחוד ומעשים לחוד. "אנו מתמודדים עם אנשים ציניים ולא יכולים להסתמך על ההבטחות שלהם", מסביר לנו גורם בפלג הירושלמי על השיקול שהוביל אותם למהלך לתמוך בברקוביץ.

בפלג כנראה היו בטוחים בניצחונו של ברקוביץ, אך לא שיערו שהוראת "שב ואל תעשה" תחלחל כ"כ עמוק לציבור החסידי שבאמת ברובו נשאר בבית ולא הלך להצביע כהוראות רוב האדמורי"ם. התוצאות מדברות בעד עצמן: ליאון ניצח ברוב זעום. בפלג לקחו הימור מסוכן – אך באותה נשימה זכו להכרה מצד הציבור החסידי -שזה הישג לא מבוטל.

האם הפלג הולכים לחמש שנים של ייבוש מצד דגל התורה? כך לפחות חוששים בתוך הפלג. הבוקר עלה ישראל קלרמן לשידור בקול חי ורמז: "כואב שלמרות קריאתנו לאחדות, עדין אנחנו רואים קהילה שלא הפנימה את התוצאות הבחירות. עזבו את העבר ותחשבו על העתיד"..

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש הבטחה שאין אני והוא דרים במחיצה אחת...

  יישר כח לכל הבוחרים שכל אחד שמע לרבו

  עוצו עצה ותופר |
  הגב
 2. דגל תעשה שגיאה אם תחרים:

  העולם הוא גלגל אם יחרימו אותם הם ישיבו במערכת הבחירות הבאה ולא חסר סיטואציות בהם זקוקים לכל קול עיין ערך בית שמש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עיידס ניקעס

  חבורה שתלך ותכחד, כבר ידוע שבבני ברק הרבה גער'ס ושאר חסידים הצביעו להם להחליש את דגל שהולכת וגדילה ברוב בנין ומנין של רבנים וראשי ישיבות.

  אבי |
  הגב
 4. העיקר שדגל ניצחו והביסו את החסידים.

  לא ייאמן השנאה של הליטאים לחסידים

  חסיד |
  הגב
 5. הנה המשך הנחש ברוך...... על הכת ומנהיגה

  על הכת ומנהיגה ארז שלמה הלברנץ

  ארז שלמה הלברנץ נולד כארז שלמה אלברנס, בן למשפחה "חילונית" האב פנחס הוא ממשפחה ספרדית יוצאת יוגוסלביה והאם יוכבד למשפחת צרפתי-קמחי. האב שירת כצנחן ונישא ליוכבד בקיבוץ חולתה. כעבור זמן עברה המשפחה לשכונת קריית היובל בירושלים, שם נולד ארז שלמה.

  בנערותו החל בתהליך של חזרה בתשובה. הוא החל ללמוד בישיבת איתרי בשכונת בית צפפה בירושלים. בתחילת שנות ה-80 נישא למלכה אזולאי, בת קריית אתא.

  באמצע שנות ה-80 הקים את ישיבת " כת לב טהור" בשכונת בית ישראל בירושלים. הוא החל לרכז סביבו אוהדים וחסידים. את ישיבתו ניהל בדרכה של חסידות סאטמר עם הדגשים בולטים נגד הציונות ומדינת ישראל.

  לאחר חתונתו הוא קיבל את הנהגתו של הרב אליעזר שלמה שיק מברסלב. בהיותו בן 20 החל להתקרב לחסידות סאטמר. הוא שינה את שמו לשם אשכנזי, הלברנץ, הדומה בצלילו לשמו משפחתו המקורי וכמו כן החל להשתמש בשמו השני, שלמה.

  בשנת 1990, לאחר שנפתחה נגדו חקירה בחשד לשיתוף פעולה עם גורמים איסלאמיים בעבירות הקשורות לביטחון המדינה, נמלט ארז הלברנץ לארצות הברית יחד עם כמה עשרות מתלמידי ישיבת כת לב טהור. הנערים הוברחו מישראל בדרכונים מזויפים ונגד הלברנץ נפתחה חקירה נוספת בגין חטיפה.
  ארז הלברנץ השתקע בעיירה מאנסי שבמדינת ניו יורק. כעבור זמן קראו רבני מאנסי להחרים את הלברנץ ולהיזהר מחטיפת ילדים בעיירה.

  בשנת 1994 נעצר ארז הלברנץ על ידי האף.בי.איי בחשד לחטיפת הילד שי פימה בן ה-13. לאחר משפט ארוך שבמהלכו נוספו תלונות על החזקת קטינים וחטיפתם בניגוד לרצונם, הורשע הלברנץ ונידון למאסר. בסוף שנות ה-90 הוחלט לגרש את הלברנץ מארצות הברית לישראל. הוא השתקע עם קהילתו בעיירה סנט אגט במחוז קוויבק שבקנדה.

  בשנת 2012 שוב עלה שמו לכותרות, בעקבות כתבות ותחקירים בתקשורת הישראלית. כמה חברים לשעבר בקהילתו טענו כי הרב ארז שלמה הלברנץ שולט בהם בכוח, מפריד גברים מנשותיהם, ואוסר אכילת עופות ובשרים וכן מיני דגן מחשש שהונדסו גנטית. בנות מגיל 3 מחויבות ללבוש שאלים, גיל הנישואים הוא עשר, גירושים בין בני זוג נעשים ללא מתן גט, התפילות נמשכות ימים שלמים ועונשי מלקות וכדומה אלימים מוטלים על חברים "סוררים" בקהילה. כאשר הרב הלברנץ חושד שחל רפיון בנאמנותו של אחד מחסידיו כלפיו, הוא מורה לו ליטול תרופות פסיכיאטריות. לדבריהם, הרב הלברנץ טוען שהוא גלגול נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי. על אף שהלברנץ נולד למשפחה ספרדית, מאמינים בני הכת כי הוא נצר למשפחת הרבנים האשכנזית 'הילברון'.

  בשנים האחרונות הקהילה עברה לגוטאמלה לאחר שעברה התנכלויות בקנדה שם שהתה, ולאחר שעברה קשיים גם שם עברה לאחרונה למכסיקו. וביום שישי י"ג בתמוז תשע"ז, בעודו בן 54, טבע הלברנץ למוות ב"ה בנהר סואן במקסיקו, עת שטבל בו לכבוד שבת.

  לאחר מותו, לצערינו עברה ההנהגה לידי בנו החולה נפש, וחולה כבוד, הרוצח הידוע נחמן הלברנץ שר"י, וכמה מתלמידיו העכזרים הבולטים, אלה הקצינו עוד יותר ממנו את אורחות והנהגות הכת בעונשים וכו'.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. אתה לא מכיר את הרב סולביצ'יק שליט"א. אצלו מילה גם בלי לכתוב אמינה עשרת מונים מכתיבה וחתימה של הרבה אנשים אחרים.

  !

  חסיד שהתפקח |
  הגב
 7. החרדים קיבלו מכה אדירה בבחירות

  בירושלים ובית שמש נבחרו ראשי ערים מהציונות הדתית, בטבריה נבחר ראש עיר ערס מומר שונא חרדים, בצפת נבחר המועמד החילוני, בטלז סטון ראש המועצה מת משברון לב, החרדים מסוכסכים בינהם ושונאים אחד את השני ולא הביאו שום הישג בבחירות.

  ישראל |
  הגב
 8. הנחש ברוך.... כנסו

  הוא דומה לכת…
  התוכנית נחשפת: "מתכננים לרצוח את הילדים, אם הציונים יפשטו"
  זוועות 'לב טהור' הולכות ונחשפות לאחרונה, בעזרת עסקנים המסייעים לכמה גברים ונשים אשר נמלטו מן הכת האימתנית, שייסד שלמה הלברנץ ז"ל וחיה כיום בגואטמלה | בתו שרה טלר שעזבה עם ששת ילדיה, מספרת כי לא הסכימה שבתה בת ה-13 תינשא וכעונש הפכו אותה למנקה.

  הבת של שלמה ארז הלברנס ימ"ח הרבנית שרה טלר תחי' שברחה מהכת "לב טהור" מספרת כי "הם מתכננים להרוג את הילדים אם תהיה פשיטה של הציונים לקחת את הילדים".

  הרב היינו נחמן הלברנס חולה נפש, הוא מתכנן להתאבד ולהרוג את הילדים, העיקר שלא יגיעו לידי הציונים, כך אמרה הרבנית שרה טלר, בתו של מנהיג קהילת 'לב טהור' המנוח שלמה ארז הלברנץ שר"י, בראיון לעיתון 'משפחה' באנגלית.

  בס"ד גברת טלר הצליחה לעזוב את המתחם בגואטמלה ולחזור לניו יורק עם כל ששת ילדיה, בעקבות תפנית דרמטית בשבוע האחרון, כאשר בעלה לשעבר שנותר יחד עם שלושה מהילדים בכת, ניסה להבריח אותם למדינה אחרת בעזרת אשה זרה שהתחזתה לאמם הביולוגית.

  הם הגיעו לשגרירות ארה"ב במקסיקו לפני מספר ימים, שם הם ניסו להנפיק דרכונים לילדים, אך נעצרו לאחר שהשגרירות ידעה על כך שהילדים הללו נעלמו, אביהם והאישה הזרה שהביא עמו נעצרו במקום בגין זיוף והתחזות, ובשל כך הילדים נשלחו לאמם המתגוררת כיום בניו יורק וכך בס"ד זכתה לאחר מאבק ממושך להתאחד עם כל ילדיה, אשר ניצלו מן הזוועות המתרחשות בכת הקיצונית והאכזרית.

  בראיון למגזין 'משפחה' בשפה האנגלית, מגוללת האם טלר, את המצב המתחולל בתוככי הכת, כולל זוועות רבות מסמרות שיער. נציין כי לפני 5 שנים, היה מגזין 'משפחה' באנגלית – הראשון שעשה כתבת תחקיר על הנעשה בתוככי הכת. עיתונים מתחרים בארה"ב לא אהבו ואולי יותר לא פירגנו על ההישג ויצאו בביקורת קשה נגד המגזין. לטענתם אז, "מגזין משפחה סתם לכלך על אנשי הכת, שלמה ארז הלברנץ (שבינתיים ב"ה מצא את מותו בטרגדיה). הוא איש טוב, שבסך הכל נרדף על ידי ליברלים ושונאי חרדים".

  חמש שנים חלפו מאז ומתברר כי התחקיר היה נכון ואמיתי, ראשי הכת "פחי זבל מסריחים" הם אכן סדיסטים ואכזריים, הסיפורים משם מסמרי שיער, ממלקות ועד הרעבה, התעללות פיזית ונפשית, נישואי קטינים ועוד כהנה וכהנה.

  הרבנית טלר מספרת, כי "מאז מותו של אביה ראש הכת הזה, התקנות והחוקים הפכו לנוקשים יותר ממש פי אלף, אני לא הסכמתי, בגלל שלא רציתי שיהרגו אותי, ודרשתי שהחוקים יהיו כמו בזמן שאבי היה חי, הם אפילו אסרו לאכול מאכלים שונים שאבא שלי כן אכל".

  הרבנית טלר לא הסכימה שהבת שלה בת ה-13 תינשא לבנו בן ה-17 של האכזר בן בנו של היטלר הרשע הידוע מאיר רוזנר שר"י, הוא אחד מהמנהיגים הדומיננטיים בכת, אשר רצה לחתן אותם בכוח.

  הרוצח הנאצי רוזנר שר"י לא הסכים לסירוב שלה, והפך אותה למנקה של הבתים בה התגוררו המנהיגים. היא אף הוחרמה ואף אחד לא דיבר איתה, בס"ד היא הצליחה לברוח מהמקום רק עם שני ילדים שלה בעזרת אשה גויה שעבדה במקום.

  ואז החלה במאמצים גדולים יחד עם עסקנים להוציא את שאר הילדים, ובסוף היא הצליחה לאחד את כל ששת ילדיה שמתגוררים איתה כעת בניו יורק.

  הרבנית טלר חזרה לילה אחד עם שוטרים ועסקנים, התגנבה לתוך הכת והוציאה את הבת בגיל 10 מהמיטה בזמן שהיא ישנה, הבת התנגדה וקראה לאמה "רשעית" שיקסע וכו' . אבל האם משכה אותה בכוח והכניסה אותה לרכב המשטרה שחיכה בחוץ.

  כעת יש מספר נשים שהצליחו לעזוב את הכת הגרוע ביותר היינו "כת לב טהור" , והם עוזרים לעסקנים לחלץ עוד נשים וילדים מהמקום, לדברי אחת הנשים, "משנה לשנה החוקים הפכו לנוקשים, כמו שהיה בגרמניה לא פחות!!!! אבל אנחנו לא הסכמנו לזה, עזבנו את המקום בכח, ואנחנו עושות הכל להוציא משם עוד נשים".

  בכתבה במגזין 'משפחה' באנגלית מתארות אמהות לילדים, דברים איומים שעברו בכת, הכי קשה היה לראות את הילדים שלהן בגיל 13-17 מתחתנים, ומי שלא הסכים נודה, הורעב, הוכה עם מוט ברזל, והפך למוקצה בין כל חברי הכת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. נכון שדיבר אבל לא היה מוכן לכתוב כלום רק בעל פה, ולכן הם חששו

  הסיפור הוא שהוא אמר בעל פה ולא היה מוכן להעלות כלום על הכתב ולכן היה נראה להם שזה לא רציני

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. תנועת בני תורה תמשיך לגדול ולהתעצם

  הצבעתי עץ לחזק את הדרך של העריקים וההפגנות ונגד כל פשרה, ולא בשביל הקצאות או ג'ובים.

  יוני |
  הגב