מרד בדגל: למה מתאבדים על ליאון?

באופן רשמי התנועה יוצאת בהודעות נלהבות על "פעילות אינטנסיבית בכל הסניפים", אך מתחת לפני השטח, פעילים רבים בדגל מביעים את דעתם כי התמיכה בליאון היא "בגדר התאבדות". אחד הפעילים הבכירים: רבני דגל בירושלים צריכים לדפוק על השולחן ולהבהיר לראשי דגל כי ההימור על ליאון יוביל אותנו לחמש שנים של ייבוש!

שבוע וחצי לפני שייפתחו הקלפיות, בדגל התורה חוששים כי ההימור על ליאון יעלה להם ביוקר וכי עופר ברקוביץ ייבחר לבסוף לראשות העיר בסיבוב השני בתמיכה שקטה של הפלג הירושלמי ואגודת ישראל. בדגל התורה שורר כאוס רב כנגד ההחלטה של הנהגת התנועה לתמוך במשה ליאון לראשות העיר ירושלים. באופן רשמי התנועה יוצאת בהודעות נלהבות על "פעילות אינטנסיבית בכל הסניפים", אך מתחת לפני השטח, פעילים רבים מביעים את דעתם כי התמיכה בליאון היא "בגדר התאבדות". מספר פעילים בירושלים שנרתמו למען המערכה אומרים בשיחה עם 'אקטואליק' כי ברור לכל בר דעת שברקוביץ יעלה לסיבוב השני ויזכה לתמיכה שקטה מצד הפלג וחסידויות נוספות. במקרה הזה לליאון אין כל סיכוי לסחוף אחריו עוד קולות כפי שיעידו הפילוחים שנעשו במטות.

רק בשבוע האחרון התבטא הגר"ב סולבייציק כי "הוא לא מבין למה לא תומכים ביוסי דייטש", ועל כך אומרים הפעילים כי ר' ברוך ור' דוד כהן צריכים לדפוק על השולחן! ולומר לאותם פוליטיקאים ששולטים על דגל – עד כאן!. "צריך להעביר את תמיכה ליוסי דייטש שיכול לקחת בסיבוב ראשון בתמיכתם של כל רבדי הציבור החרדי". אחד הפעילים נשמע מתוסכל מהסיטואציה שדגל נקלעה אליו שוב ושוב, "הלכו פה על דיל מלוכלך שתפרו כמה עסקנים, ואנחנו הולכים לסבול עוד חמש שנים בגלל ההימור שהם לקחו על ליאון בעוד ליצמן והפלג ישבו על סיר הבשר. אותם פעילים חוזרים ושבים: "רבני דגל התורה בירושלים צריכים לקום ולזעוק – עד כאן!"..

בנתיים, במטה דייטש עושים פעילות מסביב לשעון בניסיון ללחוץ על דגל התורה לשוב לשולחן המשא ומתן ולהעביר את התמיכה ביוסי דייטש, תמורת תמיכה גלויה באברהם רובינשטיין בבני ברק. לעת עתה, פעילים חסידיים רבים הודיעו כי יתמכו במועמד יחד ניר אריאל לראשות העיר, אריאל שצובר מומנטום יכול לשאוב עידוד גם מהציר החדש של יחד – ואגודה, ואף מכך שהכינוס החסידי למען רובינשטיין שהיה מתוכנן – בוטל במפתיע.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השיר הזה ע"י הזרם המרכזי היום זה תנועת בני תורה עץ, שהם חרדים כמו פעם, צדיקים כמו פעם, עובדי ד' כמו פעם, הם היחידים שהם חרדים לדבר ד'. לכן החרדים החדשים וחבריהם מהדת החדשה בפאניקה אדירה ומשתוללים ומכים את ציבור בני התורה, שסך הכל רוצים להיות חרדים כמו פעם ולא חרדים חדשים כמו הרצל שר"י

  השיר הזה ע"י הזרם המרכזי היום זה תנועת בני תורה עץ, שהם חרדים כמו פעם, צדיקים כמו פעם, עובדי ד' כמו פעם, הם היחידים שהם חרדים לדבר ד'. לכן החרדים החדשים וחבריהם מהדת החדשה בפאניקה אדירה ומשתוללים ומכים את ציבור בני התורה, שסך הכל רוצים להיות חרדים כמו פעם ולא חרדים חדשים כמו הרצל שר"י

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט נשלח עם מסר חריף מלמעלה להרב אברהם רובינשטיין המועמד המוביל לראשות העיר בני ברק אם לא תוציא תמיכה מר' חיים למועמד החרדי יוסי דייטש בעיריית ירושלים אנחנו אגודת ישראל לא נתמוך בך לראשות העיר

  למעשה: לקחו הם את אגודת ישראל וחילקו לשתים, הם לקחו את ה"אגו" ואנחנו לקחנו את ה"דת", הם קיבלו יותר אותיות כי זה בחלוקה של 60 / 40.

  ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט נשלח עם מסר חריף מלמעלה להרב אברהם רובינשטיין המועמד המוביל לראשות העיר בני ברק. אם לא תוציא תמיכה מר' חיים (היינו מינקושי) למועמד החרדי הרב יוסי דייטש שליט"א בעיריית ירושלים {מבחינתינו הוא כבר ניצח} אנחנו אגודת ישראל לא נתמוך בך לראשות העיר.

  ****הנה סיפור מזעזע!!! פוגעים בצעירי הצאן !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!****!!!!!!!!! שימוש ציני וחסר רגש חינוכי בתשב"ר בת"ת חכמת שלמה הליטאית בירושלים השייכת להרב אבי פינזל, יצאה הוראה מטעם הנהלת התלמוד תורה, לכל התלמידים, לצאת לחוצות העיר, ולקרוע שלטי 'יוסי דייטש', איזה חוצפה//// ולמלמדים החסידים שעובדים במקום הוזהרו באלף אזהרות לא לפתוח פה…… איזה אכזרים??? איזה סוג מחנכים???????סוג של צואה רתחת????? ???????? איזה רוצחים?????????? רק תלמוד תורה שהולך כצאן ללא רועה יכול להידרדר למחוזות כאלו שפלים. מחללי שם שמים ברבים!!! עם חינוך כזאת יום אחד יהיה ביניהם זורם נהר של דם רע ר"ל.

  כבוד האדמו"ר מויז'ניץ בדבריו בסעודה שלישית קרא לאלפי החסידים לפעול ולהצביע עבור אגודת ישראל ומועמדיה הרב החסיד ר' יוסי דייטש שליט"א, ישראל פרוש, נחמן גלבך ואליהו גפני . "זהו חוב קדוש ועל כל אחד ואחד לפעול ולהפעיל".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עובדות רבותי!

  אם דגל תומכים ביוסי הוא מנצח. דגל מהמרים על ירושליים וחבל שכך.

  רק אמת! |
  הגב
 4. מסופר על הגאון הצדיק מירושלם

  ימינו אלה הם ימים אפלים ויתכן כי הם מן השחורים שידעה היהדות החרדית בשלשים השנים האחרונות, מאז תשמ"ט איני זוכר עוד מתי התמודדנו עם מצב אשר בו אין מנוס אלא להלחם זה בזה מתוך אמונת חכמים, כאשר צד אחד נלחם למען רבותיו וממילא פוגע ברבני האחרים, אותו דבר הצד האחר. כאשר הליטאים זועקים כי הם נאבקים למען כבוד התורה והוראות גדולי התורה הם נאבקים נגד גדולי התורה החסידים שהורו אחרת, ואותו דבר ציבור החסידים נאבקים למען הוראת גדולי החסידים וממילא הם עושים נגד הוראות גדולי הליטאים, והקנאים לא בוחרים כלל וכלל רק בוחרים בהקב"ה, מעולם לא מצאנו בהוראות גדולי התורה משני הצדדים כי הדברים אמורים רק לתלמידיהם וחסידיהם ולא לאחרים על מנת שחלילה לא יתפרש כפגיעה באחרים, אלא ההיפך, הם מצווים שכל אחד יעשה כל מה שהוא רק יכול להביא עוד ועוד שיתמכו בצידם שהוא ממילא נגד הצד האחר.

  התכנסו מועצות גדולי התורה משני הצדדים, וכל צד נתן הוראות ברורות במי הם תומכים, כל אחד מהם תומך במועמדים אחרים, ועתה מה יעשה היהודי המבקש כל כך לשמור על כבודם של כל הגדולים, אם לא ישתתף בבחירות הרי הוא פוגע בהם פי כמה, מפני ששני הצדדים נגד אי השתתפות, זקוקים לכח חרדי בעיריות, ואם מי משתתף הוא אינו יכול לבחור בזה וזה, אלא רק באחד וממילא הוא עושה כצד אחד שזה נגד צד האחר.

  הציבור שאינו רוצה להיות חלק ממחלוקת פנימית נקרע לגזרים, כשמצד אחד הוא מחוייב לרבותיו ויילך עד כדי מסירות נפש למען הוראתם, ומאידך הוא אמור לפגוע ברבני וגדולי הצד האחר. ניקח כאן לדוגמא מאבק על ראשות העיר בניגוד לעיריה שכל קול תומך במישהו מסויים ושכל אחד יבחר במי שהוא רוצה כשעוסקים בראשות העיר כאן זה לא שייך, מפני שיבחר רק אחד ולא כמו בעיריות ששני הצדדים יכניסו נציגים ולא יפגע באף אחד, שני הצדדים ובאמת זה שלשה הצדדים בגלל שהיום יש מפלגת עץ, ייצאו מן הענין בכבוד יחסית ובהרבה פחות פגיעה.

  אלפי מודעות מתנוססות בכל פינה הקוראת לעשות אחרת מן האחר, זה מביא את הרבנים האלו הקוראים להצביע למען זה, ואלו מביאים את הרבנים האחרים הקוראים להצביע למען האחר, ומה יעשה הבן ולא יחטא? חייבים לחיות עם המציאות, מצב כזה מביא ללהט הרוחות עד כדי עלבון ממש, אלו נגד אלו, וכאשר ניצבים קבוצות של תומכים במפלגות אחרות זה מגיע עד לכדי זלזול קשה של אלו ברבני אלו כפי שאנו עדים לכך יום יום.

  מצד מסויים אולי טוב המצב הזה מפני שזה מחזק את המסירות נפש של כל צד למען רבותיו, אבל זה בא במחיר של רמיסת האמונה בגדולי האחרים, כאשר שומעים דברים קשים של אלו נגד אלו אם מישהו חושב שזה רק עד יום הבחירות, זה חודר עמוק ושנים לוקח עד שזה נמחק אם בכלל.

  כאשר יצאו לדרך לא שמענו את גדולי התורה מתכנסים לדון בשאלות האלו במצב הזה, האם אפשר להעביר בחירות רגועות ושקטות, להבטיח לפחות מכתב משותף של שני הצדדים כי נהרא נהרא ופשטי' וכי אין הכוונה חלילה לפגוע באף אחד וכל אחד יצביע על פי צו רבותיו, תוך כדי קריאה ואזהרה שחלילה לא יפגעו זה ברבותיו של האחר וכי כל אחד העושה על פי רבותיו תבא עליו ברכה וכי שני הצדדים מברכים אותם.

  לעומת זה אנו חוזים איך שנכנסים לר' חיים קנייבסקי [[סלחחה, הם נכנסים ליענקושי]] ושואלים אותו/ם מה לומר למצביעי דגל התורה והוא אומר כי יאמרו בשמו כי יזכו לבנים תלמידי חכמים. כאשר שאלו אדמורי"ם מה יאמרו למצביעי אגודת ישראל אמרו כי יהיו להם בנים צדיקים, ועתה לך תכריע מה אתה רוצה בן תלמיד חכם או בן צדיק. או שקרן ואכזר כמו גפני שר"י? את זה חייבים היו למנוע מראש לפני שיצאו לדרך נפרדת, להודיע כי כל הברכות יחולו על כל מי שעושה על פי צו רבותיו, ולא חלילה כי אלו יבורכו כך ואלו כך ולא ארחיק לאותם מי שמקללים מצביעי מפלגות אחרות לא ארד לדיוטה תחתונה של אותם מי שאינם ראויים כלל שנזכיר אותם.

  ובינתיים במערכת בחירות זו, במקום שנשמע דברי פיוס ושלום וכי אין רוצים במחלוקת קם השקרן "חוֹטֵא וּמַחְטִיא אֶת הָרַבִּים" ה"ה משה גפני ומכריז כי בציווי הרב שך מחלוקת בירושלים היא מצוה, הוא כעס על מי שקראו לשלום, הוא לא קיבל את דבריהם קם ואמר כי הוא מצווה על ידי רבו להרבות במחלוקת, ולא שמענו שגדול אחד ויחיד מגדולי הליטאים יקום וימחה, למה לא??? מפחדים מהשקרן?.

  האם באמת כסא במועצת העיר או אפילו ראשות עיר שוה יותר מאמונת חכמים? אם סבורים אתם כך אדרבה בואו נשמע זאת, ואם האמונה בציבור ובמיוחד בצעירים חשובה פי כמה, אז איך נתתם יד לאותם רשעים משה גפני ואריה דרעי שתכננו את כל זאת ולא עצרתם אותם בזמן. לא אופתע אם הם ייצאו קרחים מכאן ומכאן.

  ימינו אלה הם ימים אפלים ויתכן כי הם מן השחורים שידעה היהדות החרדית |
  הגב
 5. מפחד ועצוב............ האמונה הנפגעת והאמונה של מסירות נפש - רשעים מן הסוג של משה גפני ואריה דרעי מכריחים את הציבור כולו לרמוס את האמונת חכמים. המשך בפנים.................................

  את הנזק של גפני שר"י אי אפשר עוד לתקן!!!

  נשמע כל מיני הסברים מדוע דגל התורה החליטה להיפרד במקומות מרכזיים כאלו אשר ברור כי שם תפרוץ מלחמה, כדוגמת ירושלים ואלעד, השקרן הכופר וכו' משה גפני שר"י אמר בתגובה לדברי ליצמן כי כל הסיבה להופעה הנפרדת היא מפני שדגל התורה רוצה לבחון מה כוחה, טענה המוכיחה כי הוא שקרן, [או חולה נפש] הוא בחר במקומות מסויימים בלבד, ברוב המקומות היכן שהוא יודע שהוא חלש יותר, הוא ביקש להופיע יחד, כך שהטענה לבחון את כח דגל התורה היא שקרית ואין בה אחוז אחד של אמת.

  אם גפני באמת רצה לדעת מה כוחה של דגל התורה היתה לו ברירה לתבוע בחירות פנימיות, זו היתה מונעת את ההתבזות של הרבנים ואף לא היתה משאירה צלקת קשה בין המפלגות על מה שאנו עוברים עתה, יכלו את כל זה למנוע על ידי פריימריז כפי שנהוג בהרבה מפלגות או בכל דרך שיש בה בחינה פחות או יותר כמה מונה כל סיעה או מפלגה, דבר שצריך אותו בכל מקום וטוב אם היו עושים זאת בכל הארץ.

  אבל שימו לב, בכל עת שמי מעלה את הבקשה לבחירות פנימיות משה גפני הוא זה שדוחה זאת ולא רוצה לשמוע על כך, ברור לו כי בלי הרבנים מצבה של דגל התורה בכי רע, מי שיעבור על עסקני דגל התורה לעומת עסקני מפלגות אחרות ימצא כי אם הבחירה היתה בין עסקנים ולא בין רבנים התוצאה תהיה שונה בתכלית. משה גפני בשביל להראות כח זקוק שתצא הוראה מרבנים כדוגמת יענקושי עם ר' חיים קנייבסקי ודומיו להכריח להצביע עבור מי שלא היו מצביעים בלי הקריאה הזו.

  אם מערכת בחירות כזו לא היתה גורמת לנזק הייתי מתעלם ואומר בואו נעבור את הזמן הזה, אבל מה שקורה למעשה הוא נזק שלא יצליחו למחוק בשום אופן יזכרו את זה תמיד, והמחלוקת הפנימית רק תלך ותפרח, והאשמים בכך יהיו מי שהובילו לכך, וזה לאו דוקא דגל התורה, זה משה גפני השקרן [חולה נפש] עם יענקושי קנייבסקי שהסתייעו בעוד כמה בדגל התורה וגרמו למצב הזה, הם ורק הם נושאים בעוול הנורא שעשו ליהדות החרדית. האמונה הנפגעת והאמונה של מסירות נפש – רשעים מן הסוג של משה גפני ואריה דרעי מכריחים את הציבור כולו לרמוס את האמונת חכמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. הרב ליצמן

  מתי תבין אתה והוא? " אלתר ליצמן ירושלים לא למכירה"

  זאבון |
  הגב