אש המחלוקת שורפת / ר' שייקה גרינשפן

האם טוב לנו מדי? אחרת, כיצד אנו מרשים לעצמנו את לוקסוס המחלוקת?! ר' שייקה גרינשפן, קורא לאחדות ומהר, כי רק כך נוכל להינצל

בשעה טובה, לפני מספר שבועות, שהינו בבית היולדות, לרגל הולדת בננו. את הרגשת השותפות והאחדות הקיימת בין יהודים, לא צריך לתאר, כולנו נתקלנו בה במקום כזה או אחר. התרגשתי יחד עם האברך שקיבל את תאומיו ובירך "הטוב והמיטיב". השתתפתי בלחץ של היהודי- חובש הכיפה הסרוגה, שאשתו הקשתה ללדת. ראיתי את האברך בן עדות המזרח שאשתו ילדה במהירות. והרגשת הביחד, מילאה את מסדרונות בית החולים. כולם עוזרים לכולם, אחד מקשיב לשני, כל אחד ניגש ונותן עצה טובה, סגולה שיש אצלו, מרקחת אתרוגים וטלפון של רב או של מקובל לקבלת ברכה. ללא ציניות, בשעה שקשה ליהודי- ליבו נפתח, בשעה ששמח לאחר שחווה קושי, הוא מעניק והרבה. אדם שעובר קושי מסוים, יודע להפריד בין עיקר לטפל, הוא לא צריך להניח את חילוקי הדעות הפוליטיים או הדתיים בצד, כי הם, פשוט, לא קיימים.

אם כך, רבותיי, מה קורה לנו? והרי עברנו תקופה ארוכה, שבממשלת ישראל דאגו לעושק הציבור החרדי, משפחות חרדיות מגיעות לפת לחם בעקבות הגזרות, השנאה האנטישמית שהפיצו נגד כל יהודי שומר תורה ומצוות פגעה ועדיין פוגעת בכל אחד ואחת מאיתנו. והלא, תמיד ידענו להתאחד בשעות מצוקה והרי, כוחנו באחדותנו!

אך לצערנו, אש השנאה והמחלוקת פשתה אצלנו בכל מקום, ספרדים, אשכנזים!

הלוקסוס של מחלוקת, שמור למי שטוב לו- כמובן, שגם לו אסור, אך אין מדובר כאן על ההשלכות ההלכתיות- מי שטוב לו, לכאורה, אין לו מה להפסיד. ואנו לא במצב טוב הננו, אנו בשעת מלחמה. כל הסקרים מעידים על ירידה ניכרת בכוחו של הציבור החרדי, איננו יכולים להרשות לעצמנו את המחלוקת- אף פעם. אך במיוחד וקל וחומר, לא בתקופה הזאת שרבו צרינו.

אין בידי פתרון, כיצד לפתור את המחלוקות והפלונטרים שנוצרו בציבור שלנו, וכמובן שכל צד חושב שהוא הצודק, אך זהו לא הזמן להיות צודקים, בעת כזאת, חייבים להיות חכמים.

נו, שואל את עצמו האיש הפשוט, מה אני יכול לעשות כדי למנוע מחלוקת?? שתי דרכים לעניין: א. להגיד כל אחד פרק תהילים. ב. להחליט כל אחד שהוא לא מדבר בכלל על הנושאים הללו, ברגע שאין התעניינות במחלוקת היא מתמסמסת מאליה.

נזכיר לעצמנו שוב ושוב: הצילו, הספינה טובעת, בצרה גדולה אנחנו ואין זמן לאש המחלוקת שמכלה בנו כל חלקה טובה.

כוחנו להינצל הוא רק באחדותנו!!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.