שאלת השמחות הגדולה: מזכרת לאירוע, כן או לא?

מתכננים אירוע והשאלה המטרידה אתכם היא: האם לחלק מזכרות בסוף האירוע או לא. שנעזור לכם להחליט? – כנסו לכתבה:

עושים אירוע קטן או גדול, בבית או באולם, בשלב כלשהו תמיד תפציע שאלת מיליון הדולר: האם לחלק מזכרות בסוף האירוע או לא? האם לטרוח, לבחור, להתלבט ולהטביע הנצחה על ברכון/תמונה/ אביזר קישוט כלשהו, או שאין צורך??

אכן. שאלת המזכרות לאירועים מטרידה רבים וטובים מבעלי השמחות.

מחד גיסא, טוענים המתנגדים (בדרך כלל גברים קרי רוח שרגשנות ונוסטלגיה זרות להם), כי הדבר מיותר. לשם מה להוציא עוד כסף? הרי ממילא חלקן של המזכרות עתיד למצוא את מקומו בפח. ביחוד כאלו שמכינים בבית.

מאידך, טוענים המצדדים, (או יותר נכון "טוענות המצדדות בכן") מזכרות לאירועים הן דבר מקובל ויאה בהחלט. אותו אירוע עליו עמלנו ואותו תכננו ימים ארוכים, אם לא שבועות, לפחות שתישאר מזכרת מהאירוע. האם ייתכן שכך, ביום אחד הוא פס וחלף מן העולם? התפוגג לו בלא הותר דבר (מלבד תמונות כמובן. אבל כנראה שבמקום כלשהו בתוכנו אנחנו רוצים שהאירוע יותיר רושם גם אצל משתתפיו האחרים).

אם כך אפשר לסכם כי מזכרת לאירוע, מהווה, מעבר להשקטת אותו צורך פנימי בהנצחה של האירוע היקר לליבנו, גם אביזר ממשי המסמל ומזכיר את אותם רגעים נפלאים שחווינו. והרי לא מחתנים בן/בת כל יום, ממש כשם שמברמצים אחד רק פעם בחיים.

הכף, נוטה, אפוא, לטובת המצדדים\ות- והעובדות פשוט מדברות בעד עצמם- רוב האנשים אכן טורחים ומכינים מזכרות לאירועים שלהם.

יש כאלו, שזמנם בידם, והם מסוגלים ומכינים מזכרות בכוחות עצמם- מלאכות יד שונות המייפות ללא כל ספק, את שולחן האירוע ומעניקות תחושה ייחודית כלשהי.
למעשה, רובנו נטולי כישרונות אומנותיים וזמן, ואנחנו בוחרים פשוט לרכוש אותן בחנויות המתמחות לכך, וכמובן לרוב זה יהיה עם הקדשה- הטבעה המתנוססת ומפארת את המזכרת. בינינו, זה דיי מרגש לפתוח ברכון ישן ולקרוא שוב את ההטבעה "מזכרת מנישואי…. תשל"ה"…

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא נכון ולא מדוייק להגיד שהגברים נגד והנשים בעד. זה כתבה פוגעת מאוד בגברים. מזכרות לאירועים זה וויכוח שיש בכל בית כמעט לפני כל אירוע אז למה לשייך את זה לגברים או נשים? לא יפה…

    יוני |
    הגב