שבועיים לחטיפה: יותר חיפושים, פחות מעצרים

14 יום למבצע 'שובו אחים' ואופי הפעילות משתנה: יותר חיפושים בשטח, פחות מעצרים של אנשי חמאס. במהלך הלילה נעצרו 10 מבוקשים, ואחד נפצע קשה בשעה שניסה להימלט מהכוחות

מבצע "שובו אחים" ביהודה ושומרון נמשך: במהלך הפעילות הלילה עצרו הכוחות 10 בני אדם. בתוך כך, מבוקש פלסטיני שניסה להימלט ממעצר בכפר א-סמוע שבדרום הר חברון נורה ונפצע באורח קשה.

כזכור, במהלך דיון הקבינט אמש הוחלט לבחון שורת צעדי פעולה נגד העברת כספים מהרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים בישראל – כספים שהם מקבלים כתגמול על ביצוע פיגועי טרור נגד מטרות ישראליות.

עוד הוחלט בישיבת הקבינט להמשיך בפעולות נרחבות ביהודה ושומרון לאיתור שלושת הנערים החטופים – נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. אתמול פורסם כי עיקר המאמצים מתמקדים כעת בחיפושים ולא במאבק בתשתיות חמאס.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון אמר השבוע לכתבים כי היקף הפעולה נגד חמאס הצטמצם "לא כתוצאה מהנחייה של הדרג המדיני להוריד את הפעילות, אלא משום שהפעולה כנגד חמאס מיצתה את החלק הגדול שלה".

יעלון הסביר כי "אנחנו ממשיכים באותו מאמץ מודיעיני ומבצעי להביא לשחרור החטופים ולהנחת היד על החוטפים – זה לא השתנה כהוא זה". עוד הדגיש שר הביטחון כי "הפעולה נגד חמאס החלה במעצרים של עשרות רבות של אנשי חמאס, וסגירת מתקנים ונכסים רבים של חמאס, וככל שעבר הזמן זה ירד לעשרות בודדות ובלילות האחרונים מעצרים בודדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.