שבועיים לפני שהפך ל"שם החם" במירוץ התבטא הרב אריאל : "עלי לפרוש לעשות לביתי"

בשעה שבציונות הדתית פועלים במלוא המרץ להביא לבחירתו של הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי, אז אם אתם חברי הבית היהודי מומלץ שתקחו כוס מים תשבו על הכסא ותקראו את הציטטה הבאה שנאמרה מפיו של לא פחות ולא יותר הרב יעקב אריאל .

וכך אמר הרב אריאל: "מינוי רבנים צריך להיעשות ללא התערבות פוליטית, בגוף הבוחר את הרב הראשי אין מקום לחברים שאינם דתיים, חקיקה פרסונאלית להכשרת מועמדים היא דבר פסול – ועל הרב יעקב אריאל בן ה-75 לפרוש ו"לעשות לביתו", את הדברים חשף העיתונאי קובי נחשוני .

עוד חושף נחשוני ב- ynet דברים שאמר הרב יעקב אריאל לפני שבועות ספורים בלבד, זמן קצר לפני שהפך ל"שם החם" בו הוא מתנער מכל הסאגה סביבו.

בהרצאה בפני רבנים בכינוס סגור בירושלים, עוד לפני שדובר על החוק שיביא להרצתו, הודה הרב אריאל כי כי הגבלת גיל המתמודדים הוא מהלך הגיוני וכי הוא עצמו מבוגר מדי לתפקיד.

"בעיקרון אני חושב שזה ראוי בהחלט -המגביל את גילם של הרבנים הראשיים ל-70". על עצמו אמר: "אם אני מקשה על עצמי – גמרנו, עברתי את הגיל, יותר טוב שאני אעשה לביתי. זה בסדר גמור שאדם זקן יפרוש".

עוד אמר הרב אריאל לגבי הנעשה כיום ברבנות "יבוא אלי מישהו עם כיפה מקופלת על הראש ויגיד לי: 'איך כותבים את השם הזה? הוא לא יודע אפילו לכתוב את שמו של הרב. יש לו פתק ביד במי לבחור". על יוזמי המהלך אמר "קברתם את הרבנות הראשית".

על השיטה לבחירת רב ראשי המיושמת גם בבחירות למועצת הרבנות אמר הרב אריאל , "היא הפכה פוליטית עד כדי בושה וחרפה, וגרמה לכך שבמקום "גאוני התורה" נבחרים לחברות במועצה "אנשים מדרגה שנייה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.