שבוע אחרי: מת האמריקני ששב מצ. קוריאה

האמריקאי אוטו וורמבייר, ששוחרר מצפון קוריאה לאחר 17 חודשים בכלא – מת. טראמפ התייחס למותו של הסטודנט האמריקני ואמר כי ורמבייר נאלץ "להתמודד עם תנאים קשים".

משפחתו של האמריקאי אוטו וורמבייר, ששוחרר מצפון קוריאה לאחר 17 חודשים, הודיעה הערב כי בנם הלך לעולמו.

וורמבייר נאסר לאחר שניסה לגנוב פוסטר תעמולה בטיול במדינה בהיותו סטודנט בן 21, על הדבר הפעוט הזה הוא נידון ל-15 שנות עבודות פרך. לפני כשבוע הוא שוחרר כשהוא שרוי בתרדמת – אך זה כבר היה מאוחר מידי.

בצפון קוריאה, טענו כי הצעיר נכנס לתרדמת במרס 2016, בעקבות נטילת גלולה. הם טענו כי הוא הוחזר למשפחתו "מסיבות הומניטריות".

"אנחנו רוצים שהעולם יידע על ההתעללות והאיומים שספגנו על ידי המשטר בצפון קוריאה", הגיבו ההורים.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס למותו של הסטודנט האמריקני ואמר כי ורמבייר נאלץ "להתמודד עם תנאים קשים". טראמפ גינה את ההתנהגות הרודנית של צפון קוריאה, ואמר כי "דברים רעים מתרחשים במשטר האכזרי של צפון קוריאה, אבל לפחות הוא מת בבית עם הוריו".

"בצער רב אנו נאלצים לדווח כי בננו, אוטו וורמבייר, השלים את מסעו הביתה", מסרו הוריו. "כשהוא מוקף במשפחתו האוהבת, אוטו מת היום בשעה 14:20 (שעון ארה"ב). ברגע כזה קל להתמקד בכל מה שאבדנו – זמן שלא נבלה עם צעיר חם, מעניין ומבריק, שלסקרנות והתאווה שלו לחיים לא היו גבולות. אבל אנו בוחרים להתמקד בזמן שכן ניתן לנו עם האדם המדהים הזה".

"אפשר לראות מתועפות הרגש בקהילות בהן הוא נגע – וויומינג, אוהיו ואוניברסיטת וירג'יניה, אם נמנה שתיים מהן – שהאהבה לאוטו הגיעה לא רק ממשפחתו הקרובה", נכתב עוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.