שבוע העבודה יתקצר בשעה ללא פגיעה בשכר

עדיין מספר שעות העבודה בארץ גבוה יותר מאשר במדינות ה־OECD{כלכלה}

שבוע העבודה יסתכם ב42 שעות לעומת 43 שעות שהיה נהוג עד עתה.

בהסכם בין יו"ר ההסתדרות לנשיא התאחדות התעשיינים נחתם הסכם קיבוצי אשר ישפיע על כל שוק העבודה .
כך נקבע בהסכם קיבוצי לקיצור שעות העבודה, שעליו חתמו אמש יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. מספר שעות העבודה השבועיות בישראל הוא כיום 43, יותר מכפי שנהוג ברוב המדינות המפותחות. גם לאחר שההסכם יבוצע הלכה למעשה יש לתת את הדעת כי עדיין מספר שעות העבודה בארץ גבוה יותר מאשר במדינות ה־OECD, שם מספר שעות העבודה השבועיות הממוצע הוא 40 בלבד.

היום שממנו תקוצר השעה ייקבע על ידי המעסיקים, בד בבד תוך כדי התחשבות בבקשות ובצרכים של העובדים. שכר השעה יחושב על בסיס של 182 שעות לחודש עבודה במקום 186 שעות כיום.
שבוע העבודה המקוצר ייכנס לתוקף כבר ביולי השנה. ייתכן והצדדים בהמשך יסכמו על סדר חלופי להנהגת סופי שבוע ארוכים, שבמסגרתו תוארך מנוחת סוף השבוע כך שתכלול גם את יום ראשון, במועדים שיסוכמו מראש. בהסכם הובהר שאם יושגו הסכמות אלו עד יולי, הצדדים התחייבו לחתום על תיקון להסכם המעגן את ההסדר החלופי.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר : "מדובר במהלך חשוב שתורם לציבור העובדים בארץ ומקדם את האיזון הראוי בין עבודה לפנאי, תוך יצירת השפעה חיובית על פריון העבודה במשק".

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מסר: "קיצור שבוע העבודה ישנה את מאפייני העבודה של העובד הישראלי וטומן בחובו תועלות רבות, בהן צמצום שחיקת העובד, הגברת האיזון בין חיי המשפחה לחיי העבודה ושיפור איכות החיים של הפרט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.