שבוע חלף מההשבעה בכנסת • שמונה מאות הצעות חוק הוגשו לכנסת החדשה • הבולטות שבהן: אי תקצוב מוסדות פטור חרדים, וחוק השוויון בנטל,

שבוע חלף מהשבעת חברי הכנסת לכנסת ה-19 וכבר הונחו על שולחן הממשלה שמונה מאות הצעות חוק חדשות, את רובם הגדול הגיש ח"כ דב חנין, כ-500 הצעות חוק,  רובן הצעות חוק פרטיות שלא עברו את משוכת הקריאה הטרומית בכנסת היוצאת.

סיעת מרצ הגישה גם היא הצעות חוק רבות על שולחן הממשלה, אבל רק כמחצית מסכום ההגשות של ח"כ חנין, כ-250 הצעות חוק, הבולטת שבהן היא ההצעה לפזר את הכנסת הנוכחית, וללכת לבחירות מוקדמות, פחות משבועיים מסיום הבחירות האחרונות.

ח"כ נחמן שי מהעבודה במקום השלישי בהגשת הצעות חוק, כ-30 במספר, אצלו מדובר בעיקר בהצעות חוק אותן לא הצליח לקדם בכנסת הקודמת, בה כיהן כח"כ מטעם תנועת קדימה, באחת מהצעות שהגיש ח"כ נחמן שי הוא מבקש לקבע את מערך ההסברה של מדינת ישראל במסגרת רשות שתפקידה יהיה לתאם את כלל גורמי ההסברה במדינה ולהנחותם.

ח"כ מאיר שטרית מ"התנועה" של ציפי לבני, מנסה להחתים חברי כנסת נוספים על הצעת חוק אותה הגיש, ועניינה מניעת תקצוב למוסדות פטור חרדים, שאינם מלמדים את תוכנית הליב"ה, ובכדי לרכך את ההצעה מוסיף ח"כ שטרית כי מי שילמד כ-75 אחוז מהליבה ימשיך להיות מתוקצב, מדובר בעיקר במוסדות רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, והחינוך העצמאי המלמדים לימודי ליב"ה בצורה חלקת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.