שבוע לאחר שנרצחו: עשרות חרדים התגייסו

עשרות צעירים חרדים התייצבו היום בבקו"ם לגיוס לזרוע היבשה וחטיבות החי"ר למסלולי לחימה מותאמים לאוכלוסיה החרדית. ״אנחנו הולכים בדרכיהם. נקדש שם שמים״

 

עשרות צעירים חרדים התייצבו היום בבקו"ם לאחר חודשי פעילות הכנה לשירות הצבאי שהתקיימו על ידי ארגון שח"ר. סדרת ההכנה לשירות כללו הרצאות על אופי השירות, ימי הדמיית סיירות בחופי הים ומסעות המדמים שטחי אויב ועלייה למצדה, על מנת שיגיעו ברמת כשירות גבוהה לקראת השירות הצבאי.

הרב יוסף כהן רמ"ד חרדים בנצח אט"ל וזרוע היבשה אמר לחיילים כי האחריות לרווחת המשרתים עומדת בראש סדר העדיפויות: "אתם נמצאים כעת ביומכם הראשון בצבא, צבא ההגנה לישראל רואה בשירות החרדים תרומה כבירה לבטחון ישראל, חבריכם שכבר משרתים הוכיחו יכולת עמידה בדרישות המקצועיות ובמילוי תפקידם ברמה ערכית גבוהה מתוך מסירות ושליחות. אנחנו נמשיך לדאוג לרווחת המשרתים ושמירה על זכויותיהם"

בדבריו סיפר הרב יוסף כהן כי במהלך שיחותיו עם החיילים החדשים הוא שמע על המוטיבציה בקרב אותם החיילים, בעקבות אותו הרצח המתועב בו הלכו לעולמם סמל יוסף כהן וסמ״ר יובל מור יוסף.

מפקד פלוגת תומר בחטיבת גבעתי סרן חי אסולין, שצפוי לפקד על המתגייסים החרדיים, סיפר להם על היסטוריית הקמת הפלוגה ועל מבנה מערך הלחימה: "החטיבה מעמידה עבור המתגייסים החרדים את סגל הפיקוד הטוב ביותר, חלק מהמפקדים הינם חרדים בוגרי מסלול תומר שהחטיבה ראתה בהם פוטנציאל מנהיגות ויכולת הובלה ולחימה מהמעלה הראשונה".

מפקד פלוגת חץ בחטיבת הצנחנים, סרן שמעון מויאל, פגש את המיועדים לשירות במסע שנערך לפסגת המצדה. "בשנים האחרונות התגייסו מאות חרדים לחטיבת הצנחנים והם מהווים חלק בלתי נפרד מלוחמי החטיבה תוך עמידה בכל הפרמטרים הנדרשים מחובשי הכומתות האדומות. הפלוגה החרדית חץ תפסה קווים מבצעיים בכל הגזרות ותרמה לחיזוק מערך הביטחון בזרוע היבשה.

ארגון שח"ר המלווה זה למעלה מחמש שנים את הלוחמים החרדים בחטיבות החי"ר מציינים כי הביקוש לשירות משמעותי גדל ואיתו עולים צרכים רבים גם לבוגרי השירות. "לצד העלייה ברף המקצועי בהכנות לשירות של נוער חרדי, אנו נערכים לפעילות שילוב בוגרי השירות בתחומי האזרחות והתעסוקה המשלבת גם תרומה בקהילה למגזר החרדי ולחברה הישראלית. יש נכונות רבה של הגורמים הממשלתיים והמגזר השלישי בעבודה משותפת עבור צרכי הקהילה החרדית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.