שבוע לסגירת הרשימות • מועצות גדולי התורה יתכנסו

מחממים מנועים • מועצות גדולי וחכמי התורה יתכנסו לאשר את רשימת נציגיהם לכנסת ה-20 • בעוד ב'יהדות התורה' סגרו את רשימת הח"כים – קרב מתוח בש"ס: מי ישוריין ומי יודח • סיקור

מועצות גדולי התורה וחכמי התורה של ש"ס ודגל התורה, המרכיבות את מפלגת יהדות התורה וש"ס, צפויות להתכנס בסוף השבוע לישיבות נפרדות שמטרתן: לאשר את רשימת המפלגה ושיבוץ המועמדים לכנסת ה-20 ולהעיר את השטח לקראת הבחירות. בימים שלאחר הכינוס יפרסמו הרבנים "קריאת קודש" להצביע בבחירות ולפעול אך ורק למען הרשימות החרדיות.

מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' תתכנס ככה"נ ביום רביעי הקרוב במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לאשר את הרכב הרשימה ושיבוצו של המועמד החדש הרב אליעזר סורוצקין.

בבחירות האחרונות קיבלה יהדות התורה 195 אלף קולות שהעניקו לה שבעה מנדטים בכנסת ה-19, ואילו הסקרים הנוכחיים מעניקים למפלגה בין שבעה לעשרה מנדטים בכנסת ה-20. הסיעה המאוחדת כוללת היום ארבעה חברי כנסת מאגודת ישראל ושלושה מדגל התורה, ובבחירות הקרובות מצפים ביהדות התורה להגדלת כוחם לשמונה מנדטים לכל הפחות.

המקום השמיני ברשימה שייך לדגל התורה והמועמד המוצב בו הוא הרב אליעזר סורוצקין, תושב נתניה ומנכ"ל לב לאחים, ארגון חינוכי גדול וחשוב במגזר החרדי. סורוצקין הוא גם חתנו של הרב הראשי לתל-אביב ישראל מאיר לאו וגיסו של הרב הראשי לישראל דוד לאו.

בש"ס, הקרב קשה מתמיד כאשר המספר המרבי אותה מקבלת התנועה בסקרים הוא 9 מנדטים מה שמביא את חלק מהח"כים לחשוש על מקומם. "מועצת חכמי התורה" של ש"ס צפויה להתכנס ביום חמישי הקרוב ולאשר את רשימתה לכנסת ה-20. מזכיר מועצת חכמי התורה של ש"ס, יציג במסיבת עיתונאים את רשימת המפלגה לכנסת, כפי שתגובש על ידי "המועצת".

על פי המסתמן כעת החל מהמקום ה-5 יוצבו חברים נוספים אשר אמורים להתווסף על החברים הקיימים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.