שביעות רצון בפלג הירושלמי: "קידשנו שם שמים"

בבוקר שאחרי הפגנות המחאה, נרשמת שביעות רצון רבה בקרב אנשי 'הפלג הירושלמי'. בניגוד לפעם הקודמת בה הם יצאו לרחובות, הפעם לא נרשמו עימותים וחיכוכים חריגים בין המפגינים למשטרה.

בפלג הירושלמי הסבירו אתמול שהתמונות הקשות מההפגנות הקודמות, היו תוצאה של בלבול שהנחה הן את המפגינים והן את המשטרה, הפעם, מוסיפים אנשי הפלג הירושלמי, נערכנו מראש כמו שצריך, זה התחיל עם הוראתו הברורה של הגר"ש אוירבעך להימנע מאלימות, והמשיך עם התיאומים המוקדמים שערכו העסקנים עם המשטרה.

בשולי ההפגנה אמש, התלקחו מספר אירועים אלימים במוקדים שונים, בעיקר על ידי אנשי 'העדה החרדית' שהשתתפו בהפגנה. בפלג הירושלמי לא אהבו, בלשון המעטה, את האירועים הללו: הם מודעים לנזק התדמיתי שהתמונות הללו גורמות – מחד, אבל הם לא מעוניינים להיכנס לעימות חזיתי עם אנשי העדה החרדית – מאידך.

מהסיבה הזאת, הם מעדיפים להתנער בעדינות מהמעשים, ומסתפקים בהדגשת הזווית החיובית של האנשים שלהם.

גורם בכיר בפלג הירושלמי אמר בסיום ההפגנה ל'קוקר': "זה היה מופע של קידוש השם, מאות בני תורה התאספו במוקדים שונים ומחו בצורה מכובדת על רדיפת לומדי התורה…אנחנו יודעים שיש אנשים שייהנו להקניט ולהקטין את העוצמה של ההפגנה, אבל הציבור שרואה את התמונות מבין שהייתה פה מחאה מכובדת, שהביעה את הכאב שלנו על רדיפת הדת בארץ הקודש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תיקון טעות בכותרת: "שביעות רצון בפלג ההזויי על מעצר הבחור השתוי"

    כשר לעדות |
    הגב