שביתה בנמלים, עובדי הרכבת מאיימים להצטרף

למרות הוראת ביה"ד לעבודה עובדי הנמלים בחיפה ואשדוד ממשיכים בשביתה. עובדי רכבת ישראל מאיימים להצטרף ביום א'

עובדי נמלי הים באשדוד ובחיפה שובתים היום במחאה על הכוונה להקים נמלים פרטיים. העובדים נוקטים בשביתה למרות החלטתו החד-משמעית של ביה"ד לעבודה שהורה להם להפיק השביתה לאלתר.

נציגי שני הנמלים קיימו אמש דיון סוער עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וההסתדרות מתנערת מהשביתה הפראית שלהם. בנמל חיפה נמצאות שש אוניות בתוך הנמל. העבודה על פריקתן והעמסתן הופסקה באמצע. שש אוניות נוספות עוגנות בהמתנה במפרץ. עובדי נמל חיפה כלל לא הגיעו לדיון בעניינם. ההסתדרות אמרה בדיון שהיא מתנגדת לשביתה ולא אישרה אותה. בית הדין הורה לעובדים לשוב מיד לעבודה. הנהלת נמל חיפה הודיעה כי היא דורשת מן העובדים לכבד את החלטות בית המשפט ולשוב לעבודה. אם לא יעשו זאת, תוגש בקשה לביזיון בית משפט והנושא יגיע לדיון בבית הדין עוד היום.

כאמור, הרקע לשביתה היא התכנית להפרטת הנמלים, כשבמקביל השר כץ צפוי לקיים אירוע חגיגי היום בצהרים עם זכייני הנמלים הפרטיים.

אם לא די בכך, עובדי הרכבת הודיעו כי הם ישבתו במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כדין ובעקבות צעדים חד-צדדיים מצד הנהלת הרכבת. ועד העובדים אומר שהתריע לפני ימים אחדים בפני הנהלת הרכבת על כוונתו לנקוט בצעדים ארגוניים ואף הציע להקפיא את כל הצעדים החד-צדדיים שמבצעת ההנהלה ובמקביל להיכנס למשא ומתן אינטנסיבי. הנהלת הרכבת, כך הם טוענים, בחרה שלא להשיב כלל. מוועד העובדים נמסר: "במשך שנתיים וחצי מנצלת הנהלת הרכבת את האיפוק והאחריות שאנחנו מגלים ונוקטת סחבת תוך המשך הפגיעה בעובדים".

הנהלת הרכבת הודיעה מצדה כי היא "מצרה על התנהלות בלתי אחראית של ועד העובדים שבאה על חשבון ציבור אזרחי מדינת ישראל. כל ניסיונות ההנהלה החוזרים ונשנים לשיח עם ועד העובדים נענו בשלילה, ובכלל זה פגישות שנקבעו ונדחו על-ידי הוועד. צר לנו שוועד העובדים לא מצליח לשאת ולתת, להגיע להחלטות ולגלות מנהיגות. לוועד הוצעו מספר הצעות אטרקטיביות, אולם חילוקי דעות פנימיים מונעים מהם מלהגיע להחלטות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.