שבעה חיילים מהנח"ל החרדי נעצרו

מחר יוגש נגדם כתב אישום. עורכי דינם מארגון חוננו זועמים: "במקום לקבל גיבוי החיילים נמצאים במעצר" {החשד: הכאת מחבלים עצורים}

שבעה לוחמים מגדוד הנח"ל החרדי עצורים, חלקם מעל שבוע בחשד להכאת מחבלים ערבים.

השבעה חשודים בהכאת שניים או שלושה מחבלים במקרים שונים, כאשר האירוע המרכזי מיוחס לשלושה מהם. אתמול שוחרר אחד מהם למעצר בסיס ומחר (ה') צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום בידי הפרקליטות הצבאית.

באירוע הראשון נעצרו שלושה חיילים. על פי גרסת שלושת הלוחמים בתחקיר הצבאי, מחבל משוחרר שנעצר בפעילות מבצעית באזור ג'נין, הובל על ידם לשירותים, וכאשר סירב להמשיך וללכת, הפעילו נגדו כח סביר. במצ"ח מייחסים להם גרימת חבלות נוספות בפניו של המחבל, על אף שאין מחלוקת כי קודם לאירוע השתולל המחבל העצור והטיח את ראשו בקיר וברצפה מספר פעמים.

החיילים טוענים כי נאמר להם שהאירוע יסגר בתוך היחידה ולפיכך שיתפו פעולה עם התחקיר, אך למרות ההבטחה העבירו מפקדיהם תלונה למשטרה הצבאית שהחלה בגל מעצרים בפלוגה.

במצ"ח בחרו להאמין לגרסתו של המחבל שטוען כי הטיח את ראשו בקיר משום שרצה שיפסיקו להכות בו, בעוד שחיילים נוספים שעל גרסתם נסמכת הפללת הלוחמים, מעידים כי המחבל הטיח את ראשו ללא סיבה עוד בטרם הלוחמים הובילו אותו לשירותים.

ארבעה לוחמים נוספים נעצרו בימים האחרונים בעקבות מעצרם של השלושה והם חשודים כי היכו מחבלים במקרים נוספים. אחד מהם שוחרר אתמול למעצר פתוח בבסיסו.

חמישה מהחיילים מיוצגים בידי עורכי הדין אהרון רוזה, חי הבר ואבי פינרסקי מארגון חוננו, וביום חמישי צפויה הפרקליטות הצבאית להגיש כתב אישום כנגד שבעת הלוחמים ולבקש את הארכת מעצרם עד לתום ההליכים נגדם.

עו"ד הבר המייצג שניים מהחיילים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "מדובר בחקירה שהחלה לאחר שמחבל שנעצר על ידי כוחות הביטחון החליט להעליל על מספר לוחמים כי היכו אותו בזמן שישב עצור. כפי שעולה עד כה מסתבר כי אותו המחבל בזמן המעצר גרם לעצמו לחבלות ועל כך מעידים חיילים רבים ולא החשודים. רק חבל שרשויות הצבא בחרו דווקא בעת הזו בה כוחות הביטחון בכלל, וחיילי צה"ל בפרט, עושים לילות כימים על מנת להשיב את הביטחון לאזרחים ובמקום לתת להם את חופש הפעולה והגיבוי המינימאלי הדרוש, מצאו עצמם אות לוחמים עצורים ונאלצים להתמודד עם טענות מחבל חסרות כל שחר".

עו"ד אבי פינרסקי המייצג מטעם חוננו את אחד הלוחמים מסר בתגובה: "החשוד מכחיש את כל המיוחס לו, ובדיון הבא נבקש לשחררו מן המעצר".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנו מכריזים:
  א. מדינת הציונים הנקראת יזראל, אינה באת כוח העם היהודי ואין לה כל זכות לדבר בשם העם היהודי.
  ב. בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים ובחוקותיהם אין אנו מתחשבים. לכן:
  ג. לא משתפים פעולה עם גזירת השמד – גיוס בני הישיבות לצבא.
  ד. לא מתייצבים בלשכות הגיוס. לא מתגייסים לצבא ומשטרת השמד והתועבה.
  אנו זועקים בתפילה: אבינו מלכנו בטל מעלינו כל גזירות קשות ואכזריות. ושתתבטל מלכות המינות הציונית ללא שום נזק וצער ליהודי. כשהם יורדים יורדים עד לתהום.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הסיבה שהמחבלים דוקרים החיילים היא: כדי לעורר אותנו מהשמים שאנחנו נראה בחוש שאי אפשר לסמוך על שום כח בעולם חורק ב-השם ית' שמו, להגן ולהציל אותנו, הקב"ה הוא היחידי שיש לו הכח לעזור לנו כשנשוב אליו בתשובה שלמה. אי אפשר לסמוך על החיילים של מדינת ישראל להציל אותנו. הם לא מגינם עלינו בכלל, הם מזיקים אותנו ברוחניות ובגשמיות, רק השם יתברך שמו, מגין ומציל עלינו, לא צה"ל ולא שום כח אחר עוזר לנו, אך ורק הקב"ה מגן ומציל אותנו. מלך עוזר ומושיע ומגן זה רק השם שהוא הקב"ה "הכול יכול היחידי" בִּזְכוּת הָאָבוֹת גָּאַל ד' אֶת נְכָדֵיהֶם ממצרים, זַרְעָם שֶׁל הַשְּׁבָטִים, שֶׁהָיוּ מְשֻׁעְבָּדִים בְּמִצְרַיִם. וְכֵן "הוא" יִגְאַל אוֹתָנוּ בקרוב מֵהַגָּלוּת בּוֹ אָנוּ שְׁרוּיִים. ה' יִלָּחֵם לָכֶם וְאַתֶּם תַּחֲרִישׁוּן.

  וְאַף אִם תַּמָּה זְכוּת אָבוֹת, הוא "מֵבִיא גוֹאֵל לִבְנֵי בְנֵיהֶם לְמַעַן שְׁמוֹ באהבה" שֶׁהוּא קַיָּם לְעוֹלָם". הקב"ה מוֹשִׁיעַ וְעוֹזֵר לנוֹ בִּישׁוּעָה שְׁלֵמָה בְּלֹא שׁוּם סִיּוּעַ מִאחרים. 'וּמָגֵן' ד' מָגֵן עלינו שהַצָּרָה לֹּא תָּבֹא עָלָינו. אבל חייבים לזכור שזה אך ורק הקב"ה לא שום כח אחר בעולם, ה' יִלָּחֵם לָכֶם וְאַתֶּם תַּחֲרִישׁוּן.

  הַקָּבָּ"ה הָיָה לְאַבְרָהָם בִּבְחִינַת 'מָגֵן'. שֶׁהֵגֵן עָלָיו מִפְּנֵי שׂוֹנְאָיו שֶׁרָצוּ לְהָרַע לוֹ, כְּמוֹ נִמְרוֹד שֶׁהִפִּילוֹ לְתוֹךְ כִּבְשַׁן הָאֵשׁ. וְכֵן עָזַר לוֹ ד' בְּמִלְחַמְתּוֹ עִם הַמְּלָכִים, שֶׁהִפִּיל אוֹתָם לְפָנָיו. וּמַעֲשֵׂה אָבוֹת סִימָן לַבָּנִים, הַקָּבָּ"ה הוּא מָגֵן לְזַרְעוֹ שֶׁל אַבְרָהָם עַד סוֹף כָּל הַדּוֹרוֹת. מָגֵן עֲלֵיהֶם מִפְּנֵי מְבַקְּשֵׁי רָעָתָם, וּמַכְנִיעַ אוֹיְבֵיהֶם לִפְנֵיהֶם והוא לא צריך שום עזרה מהציונים הערב רב הכופרים בו ובתורתו. ה' יִלָּחֵם לָכֶם וְאַתֶּם תַּחֲרִישׁוּן. ועין בספר "הגאולה והתמורה" מרבינו יואל זצוק"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אם יש להם דריסה בנחל "החרידי השמד והניאוף"
  הם לא חרדים כלל וכלל. פשוט הם לא חרדים.
  הם מסיונרים אפיקורסים עמלקים אבל לא חרדים.
  חרידי לא מתגייס לשמד, של מדינת ישראל- הכופרים בתורה הק'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב