שבת הנגידים של 'כסא רחמים' (תמונות)

​שבת הוקרה ייחודית נערכה לגבירים העומדים מאחורי החזקת מוסדות ישיבת כסא רחמים, במלון המפואר ניר עציון, ובהשתתפות מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז ובהשתתפות רבה של ירושלים הראש"ל הגר"ש עמאר שליט"א.{בניר עציון }

​שבת הוקרה ייחודית נערכה לגבירים העומדים מאחורי החזקת מוסדות ישיבת כסא רחמים, במלון המפואר ניר עציון, ובהשתתפות מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז ובהשתתפות רבה של ירושלים הראש"ל הגר"ש עמאר שליט"א.

במהלך השבת המרוממת זכו המשתתפים לשבות בצילם של מרנן ורבנן שליט"א, כאשר שיעורי תורה נמסרו במהלך השבת ובסעודות השבת מפי הרבנים שליט"א. את התפילות והשירה במהלך סעודות השבת הנעים החזן והפייטן רבי יואל עמרוסי.

​בחדרי האירוח המפוארים, הונחו לבאי השבת, 'נרות שבת' אלקטרונים ייחודים על פי פסיקתו והוראתו של מרן ראש הישיבה שליט"א.

מה שעמד מאחורי הנרות הללו, הם דבריו של הגר"מ מאזוז בשנה שעברה, בה הורו בבית המלון שלא להדליק נרות שבת בחדרים, והגר"מ התייחס לכך בשיעורו השבועי ואמר כי יש במקרים כאלו אפשר לברך על נרות החשמל. אך עם זאת אמר הגר"מ לא ראוי לברך על החשמל של חברת חשמל. אמנם הרבה פוסקים מקילים בשימוש בחשמל בשבת למרות חילולי השבת על סמך כל מיני צירופים, אבל אחרי הכל לא ראוי לברך על זה 'להדליק נר של שבת', בשעה שיהודים מחללים שבת על חשמל זה.

אם היו נרות כאלו על בטריות – סיכם הרב – היה אפשר לברך על זה ברכת נרות השבת".

השנה כאמור, בעקבות פסק זה אכן חולקו בכל חדרי האירוח נרות לד על בטריות, להדלקת נרות שבת בחדרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.