שבת לך לך: סלאנים שבתה במעזיבוז • צפו בתיעוד

שבת התאחדות עילאית ומרוממת במיוחד בסמוך לציון אור שבעת הימים הבעל שם טוב זי"ע בעיירה מעזיבוז' שבאוקראינה, בהשתתפות עשרות חסידי סלאנים מישראל ומחו"ל – תיעוד

בשבת האחרונה נערכה שבת התאחדות עילאית ומרוממת במיוחד בסמוך לציון אור שבעת הימים הבעל שם טוב זי"ע בעיירה מעזיבוז' שבאוקראינה, בהשתתפות עשרות חסידי סלאנים מישראל ומחו"ל בראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א.

השבת המיוחדת בהפקת צוות האירוח של "הולינס" מעזיבוז, נערכה במסגרת מסע שעורך האדמו"ר לקברי צדיקים באוקראינה לרגל יום ההילולא של הרה"ק ר' משה מקוברין זי"ע שיחול בתחילת השבוע וטמון בבלארוס, לשם מתעתדת הפמליה לצאת מחר לפקוד את ציונו הקדוש.

בערש"ק עלה הרבי לתפילה מרגשת על ציון הבעש"ט ותלמידיו זי"ע כשהחסידים מצטרפים למעמד המרומם.

את קבלת השבת ערך האדמו"ר בבית הכנסת העתיק של הבעל שם טוב, ואילו את תפילות הבוקר ואת טיש הסעודה שלישית ערך בבית כנסת של ה"אוהב ישראל" מאפטא.

זיץ ליל שבת כנהוג בסלאנים מקדמת דנא, נערך בבית הכנסת של הרה"ק מאפטא, כשלפני כן סעדו החסידים את סעודת השבת באולם המפואר שע"י 'הולינס' מעז'יבוז שצוותו כאמור היה אמון על הפקת ואירוח השבת המפוארת על כל פרטיה לטובת הפמליה הנכבדת.

במהלך השבת פגש הרבי את יו"ר "אהלי צדיקים" הרב ישראל מאיר גבאי, אשר משקיע את חייו למען איתור, שימור ושיפוץ אהלי הצדיקים בכל רחבי אוקראינה, והודה לו על פעילותו הענפה בנכר לשימור ההיסטוריה היהודית תוך מסירות נפש של ממש, וכן על הכנסת האורחים המיוחדת לה זוכים היהודים מכל העולם העולים לפקוד את ציוני הצדיקים ברחבי אוקראינה.

השבת גם נערכה במקום שמחת האויפרוף לחתן בן ר' דוד מאיר טהלר, אשר סייע לשחזור בית הכנסת העתיק של הבעל שם טוב זי"ע. כעת נערך במקום פארשפיל בליווי תזמורת אוקראינית מורחבת, כשהאדמו"ר מסלאנים אף צפוי להשתתף בשמחה.

צפו בתיעוד מהמקום

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • עצה טובה

   אני רואה שהוא משתלב בנוף. אני חושב שאולי כדאי שיישאר שם עם צאן מרעיתו וייפתח שם את השממה

   קאליסקער |
   הגב