שבת שכולה תורה: 24 רבנים יתארחו ב- 24 ערים

"שבת של תורה" בה יתארחו 24 רבנים ב- 24 ערים ברחבי הארץ, תתקיים בשבת הקרובה, בחסות בית המדרש "ראשית" ברעננה, בראשותו של הרב אביחי קצין, זה כ- 10 שנים, מיושמת היוזמה ברעננה. במהלכם התקיימו כ- 30 שבתות כאלו, בהם התארחו רבנים מכל גווני הקשת של הציבור הדתי, כשבכל שבת כזו השתתפו בסך הכל כ – 1000 משתתפים.

"התגובות ל'שבת של תורה' ברעננה היו נלהבות מאוד" אומר הרב אביחי קצין, היוזם והרוח החיה של הפרוייקט, "הגיעו אלי פניות מאנשים אשר השתתפו בשיעורים שהתקיימו במהלך השבת, וביקשו לקיים עוד ועוד שבתות כאלו. בעקבות זאת, החלטתי להרחיב את המסגרת ולהעתיק את 'שבת של תורה' לכל עיר ברחבי הארץ".

בשבת הקרובה, פרשת מטות מסעי, (ב' באב תשע"ה) שבת לפני ט' באב, תתקיים 'שבת של תורה' לראשונה בפריסה ארצית. 24 רבנים יעזבו את ביתם ואת קהילותיהם, ויתארחו ב – 24 ערים שונות מהצפון ועד הדרום. ההרצאות ושיעורי הרבנים האורחים, יוקדשו לנושא "מחורבן לבניין – כיצד". הערים בהן תתקיים "שבת של תורה" הם: אופקים, אלון שבות, אלקנה, אשקלון, באר שבע, בת ים, גבעת שאול בירושלים, גבעת שמואל, הרצליה, חדרה, חיפה, כפר סבא, לוד, מגדלים, נצרת עלית, פתח תקווה, קדומים, קריית ארבע, קריית שמונה, קרני שומרון, רמת בית שמש, רעננה, שדמות מחולה ושוהם. בכל עיר, יעביר הרב האורח מספר שיעורי תורה במהלך השבת בבתי הכנסת ובסניפי תנועות הנוער, במהלכם ידבר על עניני דיומא, משמעות החורבן, וצום תשעה באב.

בין הרבנים שיתארחו בערים השונות ברחבי הארץ יהיו רבני ערים והתיישבות, ראשי ישיבות ורבני ישובים, ובהם – הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שיתארח בעיר לוד, והרב אביחי קצין ראש בית המדרש "ראשית" ברעננה' שיתארח בגבעת שמואל.

"אין זה דבר שבשגרה, להתניע בו זמנית קבוצה חשובה כל כך של רבנים, לנתק אותם מקהילותיהם לפעילות של שבת קייצית בערים אחרות ובקהילות שונות", אומר הרב קצין. "אני חייב לציין כי הרבנים אליהם פנינו נענו בחפץ לב ורואים בכך משום מילוי שליחותם ותפקידם כרבנים וכמרביצי תורה. הפרויקט המתבצע בברכת הרבנים המקומיים, המארחים, יביא ללא ספק לחיזוק מעמדם של רבני הקהילות, ועידוד לימוד התורה וקביעת עיתים לתורה. המועד שבחרנו, בתחילתם של 'תשעת הימים' אין מתאים ממנו להטמעת חשיבותה של אהבת ישראל וחיוניותו של לימוד התורה כסוד הקיום של העם והארץ", מטעים הרב קצין.

שבת של תורה נערכת בשיתוף האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך ועיריית רעננה. לפרטים נוספים, ולברור על השיעור הקרוב לביתכם, חייגו: 054-2144472 (חיים)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.