שבת של אזעקות: 39 רקטות שוגרו לעוטף עזה

אש בדרום: לפחות 39 רקטות שוגרו מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף ישראל במהלך ליל שבת. מערכת כיפת ברזל יירטה 17 רקטות. בתיווך מצרי הושגה הפסקת אש

בשעה שעם ישראל סעד את ארוחת השבת, נשמעו אזעקות בכל יישובי עוטף עזה, אזעקות שנמשכו כל הלילה. לפחות 39 רקטות שוגרו מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה 17 רקטות. שתי נפילות זוהו בשטח רצועת עזה. ההסלמה החלה לאחר שבמהלך ההתפרעויות אמש על גבול עזה נהרגו חמשה מחבלים. בתיווך מצרי הושגה הפסקת אש בשעות הבוקר של השבת.

במהלך ההסלמה נשמעו אזעקות בשדרות וביישובי המועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב, אשכול ושדות נגב, בניהם יד מרדכי, נתיב העשרה, נחל עוז, עלומים, מפלסים, איבים, גבים, אור הנר, ארז, יכיני, ניר עם, חולית, ניר יצחק, סופה, עין הבשור, ניר עוז, מגן וכרם שלום. במהלך שעות הלילה טופלו במרכז הרפואי ברזילי באשקלון שישה נפגעים קל מחבלות שנגרמו במהלך האזעקות ונפגע חרדה אחד. נגרם נזק באחד היישובים.

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, מסרי כי "הירי הלילה בוצע על ידי הג'יהאד האסלאמי. לגבי כל מה שקורה ברצועה – חמאס הוא האחראי. אנחנו רואים גם במשטר הסורי ובכח קודס האיראני כתובת לאירוע. העברנו מסרים ברורים ברוח הזאת למי שצריך ואף אחד לא חסין, לא ברצועה ולא מחוצה לה". עוד נמסר מדובר צה"ל כי "צה״ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות שבוצעה הלילה לעבר ישובים בשטח ישראל. הירי בוצע על רקע אווירה מאפשרת טרור שמוביל חמאס במרחב גדר המערכת. צה״ל יפעל בעצמה רבה כנגד כוונות פיגוע מכל סוג מרצועת עזה ורואה בחומרה את פעילות הטרור שמובילים הארגונים. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו, להגן על אזרחי ישראל ככל שיידרש".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ערך בשעות הצהריים של השבת הערכת מצב מיוחדת בקריה בתל אביב, בהשתתפות הרמטכ"ל ובכירי מערכת הביטחון, זאת במקביל לדיווחים על כניסתה של הפסקת האש לתוקף.

מדובר צהל נמסר:מאתמול בערב הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני מוביל ירי במספר מטחים, סה"כ כ-39 רקטות. מתוך 39 הרקטות- שתיים נפלו בשטח הרצועה, 17 יורטו, השאר נפלו בשטח פתוח.
כל הרקטות שרצינו ליירט יורטו, והרקטות שלא יורטו – כוונו לשטח פתוח. כמו כן תקפנו 87 יעדי טרור, ובשיאם – בניין מנגנון הביטחון הכללי של חמאס.
נדגיש שהנחיות פיקוד העורף עדיין תקפות, נעדכן ככל שיידרש בשינויים בנושא. יש להתבסס על הפלטפורמות הרשמיות של צה״ל ופיקוד העורף.

דובר מצרף בהודעתו את השתלשלות האירועים לאורך הסופ"ש האחרון:

– שישי אחר הצהריים:

בהפרות הסדר האלימות שהתרחשו היום השתתפו כ- 16,000 משתתפים, במהלכן השליכו המתפרעים בקבוקי תבערה ורימונים, ידו אבנים והבעירו צמיגים. בשני אירועים זוהו חציות של גדר המערכת לזמן קצר. האירועים היו תחת מעקב.
במהלך האירועים תקפו מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל שלוש עמדות טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

לילה בין שישי לשבת:

1. 22:05 – אזעקות צבע אדום בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. בוצעו 14 שיגורים. לוחמי סוללת "כיפת ברזל" יירטו שמונה שיגורים והשאר נפלו בשטחים פתוחים.
2. 00:30 – מטוסי ומסוקי קרב של צה״ל החלו בתקיפת מטרות טרור ברצועת עזה.
3. 01:00 – ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, קיים הערכת מצב בקריה בהשתתפות בכירים בצה"ל ובשב"כ בעקבות ירי הרקטות לעבר עוטף עזה.
4. 05:10 – במהלך הלילה, זוהו כשלושים שיגורים לעבר שטח הארץ. לוחמי "כיפת ברזל" יירטו כעשרה שיגורים. שתי רקטות נפלו בשטח הרצועה, היתר נפלו בשטחים פתוחים.
5. 05:40 – במהלך הלילה, צה"ל החל בתקיפה עוצמתית ונרחבת של עשרות מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס בהן נתקפו כ- 80 יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס, ברצועת עזה.

שבת בבוקר:
1.07:05 – מטוסי קרב של צה"ל תקפו בניין בן 4 קומות, המשמש כמטה החדש של מנגנון הביטחון הכללי של חמאס, בשכונת דרג' בעיר עזה.
2. 10:20 – אזעקה בעיר שדרות ובמועצה האזוריות שער הנגב, זוהו שישה שיגורים. חמישה מהם יורטו ע״י לוחמי כיפת ברזל.
3. 11:55 – תקיפת שמונה יעדי טרור של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה.

אתמול הגיעו אל הגדר 16,000 איש להפסדים. "לאחר שאיפשרנו מעבר סיוע הומניטרי אל תוך הרצועה, הציפייה שלנו היא שהאירועים האלימים על הגדר יפסקו.
חמאס נבחן במבחן התוצאה. חמאס הוא האחראי למה שקורה ברצועה ובאחריותו להשתלט על הנעשה באזור.

"תקיפת המטרות נעשתה בשיתוף פעולה של חיל האוויר, מודיעין ופיקוד דרום, שכללה איסוף יעדי טרור מדוייקים. אנחנו מוכנים לכל תרחיש וערוכים גם בהגנה האווירית וגם קרקעית."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה בגלל בחירות השמד. על כולנו מוטלת החובה "להרעיש עולם ומלואו" ולכבד את שם השם ית' שמו,.............................................................. .....................................................

  .
  *איזהו מכובד המכבד את הבריות*

  וכעת החרדים – כמו פעם:
  והחרדים – לדבר ד' כמו פעם:
  והחרדים – המקדשי שם שמים ברבים כמו פעם:
  והחרדים – המקיימים מצות תורתינו הקדושה כמו פעם:
  היינו תלמידי רבינו מרן זצוק"ל ההולכים בדרכו הישרה,
  ובמורשתו הטהורה,

  מכריזים "בגאוה" ובקול רמה, לאחינו בני ישראל,

  -להרעיש עולם ומלואו-
  – ולא ליתן יד לגוזרי גזירות שמד-
  – ולמהרסי הציבור החרדי –

  ע"כ לא נבחור:
  לא במזרחניק זאב אלקין, ה"מיוזמי ומעודדי חוק הגיוס שמד החדש".
  ולא בחרד"ק שרוליק פרוש, מגדולי מהרסי הדת, יוזם יום משטרה בציבור החרדי, ועידוד הנוער באלעד להתגייס לצה"ל השמד והזימה,
  ועוד עבירות מהחמורות שבחמורות….. ועוד ועוד …
  ועוד – שזאת התורה לא תהא מוחלפת ולא תהא תורה אחרת – עד ביאת גואל צדק, מתוך רחמים רבים, במהרה בימינו.

  לזכור: שכולנו בני אברהם יצחק ויעקב, על כולנו מוטלת החובה "להרעיש עולם ומלואו" ולכבד את שם השם ית' שמו, לעשות זאת כבנים ואחים, לעשות זאת בצורה ראויה ומכובדת. אנשים לעתים שוכחים שאיזהו מכובד המכבד את הבריות, היינו שכולנו חייבים לקדש שם שמים בלי שום בושה, וזה כבוד השי"ת!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב