שבת של אלימות: עשרות מתפרעים ערבים נפצעו (וידאו)

השבת התפרעו עשרות צעירים ברחובות הכפר אבו סנאן שבגליל בעקבות ויכוח שפרץ בין תלמידים ביישוב.

השבת התפרעו עשרות צעירים ברחובות הכפר אבו סנאן שבגליל בעקבות ויכוח שפרץ בין תלמידים ביישוב.

הבוקר התפרסם  סרטון שתיעד את הקרבות הקשים שהובילו לפציעתו האנושה של אחד הצעירים ולפינויים של 36 צעירים נוספים לקבלת טיפול בבית החולים.

וידאו באדיבות רשת

בסרטון נראים הצעירים מכים אחד את השני עד זוב דם במהלך העימותים שפרצו באחד הרחובות בכפר. כל הפצועים, בהם 8 צעירים במצב קשה, הועברו על ידי חובשי מד"א לבית החולים בנהריה, שם אף הוכרז על אירוע רב נפגעים.

יחידות יס"מ, יסמ"מ וכוחות נוספים  התקשו תחילה להיכנס לכפר, ונאלצו להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות כדי לפזר את המתפרעים.

למרות התוצאות הקשות של הקטטה באבו סנאן, המשטרה טרם עצרה חשודים במעורבות בעימותים. על פי המשטרה בשלב זה המטרה העיקרית הינה הרגעת הרוחות כדי למנוע את חידוש קרבות הרחוב. במשטרה טוענים כי בשלב מאוחר יותר יחלו מעצרים של המעורבים בקטטה החמורה והקשה.

על פי ממצאים ראשונים של חקירת ההתפרעות, ככל הנראה הרקע לסכסוך הוא פוליטי. גורמים בכפר טוענים כי כפי הנראה הייתה זו פרשת הריגתו של חיר חמאדן בשבוע שעבר על ידי שוטרים בכפר כנא שהציתה את האש. "ההנהגה והנכבדים לא עשו מאמץ בכדי להכיל את המתח, שהלך וגבר עם הזמן עד לכדי הסתה וגידופים ברשתות החברתיות בימים האחרונים ועד פרוץ העימותים", אמר הגורם. "נאמרו קללות קשות ודברים שככל הנראה חיממו את האנשים והביאו לכדי התוצאה הקשה".

"היה אפשר למנוע את המתיחות הזאת", הוסיף הגורם. "מי שהיה אחראי זאת ההנהגה המקומית והמשטרה – שלא עשתה מספיק".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "תמיד יש רשעים שגוזרים גזירות. פעם זה לפיד, ופעם מישהו אחר, אך לכולם מטרה אחת – רוצים רח"ל לעקור את התורה" ולפעמים הם נציגי או רבני או אדמורי החרדים.
  אמורות להתפרסם מחר ביומונים, ובהן הוראה משותפת ממועצת גדולי (הפליטיקא) התורה, להתייצב בלשכת הגיוס?

  הסכם פשרה זו (לבני ישיבה להתייצב) מול הצבא-השמד ומקום זנות, לא שייך שיצא מאלו שרגליהם עמדו על הר סיני ודו”ק,,, הפשרות מחזון איש-מבני ברק מול הצבא-השמד רק שייך מאלו עמלקים, ומשכילים, שהם ידועים כרשעים , נכדי המן הרשע, לא יכול להיות פשרות כאלו מזרע יהודי וכו’

  גדולי הדור האמיתים כמו מרן שליט”א מי-ם לא מעורבים בשום פשרות מול הצבא השמד-מקום זנות- והטמאה, ואלו שעושים פשרות אפ' אם הם נציגי חברי כנסת החרדים או רבניהם, לא נכללים ברשימה של גדולי הדור…. ולא נכללים בתוך עם ישראל. למעשה פשוט שדינם כ“אפיקורסים גמורים” כל הפשרות משום שהם מקבלי שוחד וכו’ עליהם אמרו חז”ל אפילו על פתחו של גיהנום אינם חוזרים בתשובה וכו’ איזה מסלפי התורה!!! אי אי אי !!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב