"שגפני יארגן לי מנוי ליתד" (וידאו)

מליאת הכנסת קיימה היום דיון על חילולי השבת בו תקפה ח"כ גלאון את הסיעות החרדיות "ראינו את ראש הממשלה נכנע סחיט ולחיץ כמו שהוא יודע. { גלאון במליאה}

מליאת הכנסת קיימה דיון פגרה מיוחד בעקבות בקשתם של למעלה מ-25 ח"כים, בנושא המשבר סביב עבודות הרכבת בשבת. חברי האופוזיציה הגישו ארבע הצעות לסדר .

ח"כ זהבה גלאון אמרה בפתח הדיון: אני שואלת מי נתן את ההוראה לעצור את העבודות? סיעת מרצ הגישה עתירה בנושא לבג"ץ והפרקליטות במסמך מביש שאומר שהדיון לא רלבנטי כי העבודות הסתיימו, ובכלל מדובר בדיון לתיאורטי ולא רלבנטי. במקום לתת תגובה נוקבת נותנת מן תגובה פתלתלה כזו ובית המשפט לא השתכנע מהתשובה הזו. למה בתשובת הפרקליטות לא נאמר שהשר חיים כץ נתן את ההוראה?

בגלל מריבות פוליטיות בין ראש הממשלה לשר כץ ובגלל הלחץ שהפעלתם בסיעות החרדיות על ראש הממשלה תוך ניצול הכוח הפוליטי שלכם, ראינו את ראש הממשלה נכנע סחיט ולחיץ כמו שהוא יודע.

ח"כ יעל גרמן אמרה: זו התנהגות אופיינית לראש ממשלה שחושב שהוא קיסר ושהמדינה זה הוא. הניסיון להלביש את המשבר על השבת הוא ניסיון ציני של ראש הממשלה שהשתמש בחרדים כשעיר לעזאזל כדי להסיח את הדעת מהמניע האמיתי למשבר והתנהלות פוליטית קטנונית וחסרת אחריות ציבורית, נקמנות מכוערת כלפי מי שלדעתו של ראש הממשלה ניסה לעשות לו פוטש, כשזו הפעם הראשונה שראש הממשלה חושב שמישהו מנסה לעשות לו פוטש.

 

 

 

השר יריב לוין השיב בשם הממשלה: לו באמת למישהו כאן היה אכפת מנושאי הרכבת, הציבור הישראלי או החיילים, הרי יצא מצב שדווקא היום אנחנו נכנסים לתהליך של השבתת הרכבת לשמונה ימים. מישהו מיכם דיבר על זה בכלל? מעניין אתכם רק דבר אחד, לנסות לעשות רווח פוליטי ולזרוע פירוד. הכל דמגוגיה.

איפה ח"כ לפיד? משום מה לא שמעתי בזמן האחרון את כל האמירות שלו מהעבר? מישהו יודע לאן הוא נעלם ומה עמדותיו? או שהאג'נדה היא עניין שמחליפים לפי מה שטוב בסקרים.

לגופו של עניין, אנחנו פועלים על פי שני עקרונות שנקבעו לאורך שנים ארוכות עוד הרבה לפני שהליכוד עלה לשלטון– הראשון הוא לעשות כל מאמץ לשמור על אופייה היהודי של מדינת ישראל, והשני הוא שבמקום שאין ברירה והדבר הכרחי, שם ניתנים היתרים ועובדים בשבת. אנחנו נמשיך לפעול בדרך הזו.

 

ח"כ משה גפני הגיב לטענות: אני מבקש לדעת האם מרצ נוסעת לצפון גם ביום ראשון הבא כשיהיו עבודות ברכבת. אבל מה שאני רוצה לשאול זה איך זהבה גלאון, מה שהיא מבקשת מבג"ץ היא מקבלת? אם אני הייתי עותר לבג"ץ על דבר שלא קיים הוא היה זורק אותי מכל המדרגות אבל לזהבה גלאון הוא מוציא צו מניעה. בפעם הבאה שאני ארצה לעתור לבג"ץ אני אעשה את זה דרך זהבה גלאון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זהבה ידיעות יותר כשר מיתד
    אל תתקלקלי יותר ממה שאת

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב