שדרוג לבית חכם

הבית החכם הולך ו'מתחכם' בשנים האחרונות, כאשר אנחנו עדים לכך כי עוד ועוד מערכות מצטרפות למעגל המתוחכם. כך אנחנו יכולים להיות רגועים כאשר אנחנו נמצאים מחוץ לבית וכך אנחנו גם יכולים לשלוט על המערכות השונות ולתזמן את הפעילות שלהם בזמנים הנכונים.

מנהלים את הבית מרחוק.

כל המערכות הללו של בית חכם מאפשרים לנו כיום לשלוט על כל מה שנעשה בבית (כמעט) גם אם אנחנו נמצאים בקצה אחר של העולם. אנחנו יכולים להגיף את התריסים בבית, אנחנו גם יכולים לשלוט על הטמפרטורה של המזגן. גם התאורה נשלטת לגמרי ואפילו מפסק חכם לדוד … אם היינו מספרים את זה לפני שנים ספורות בלבד, הסיפורים הללו היו מתקבלים כסיפורי בדיות הרחוקים לגמרי מהמציאות ולמעשה, בלתי אפשריים בעליל. אך מי אמר שחלומות אינם מתגשמים?

בית חכם – למה ולמי זה טוב?

המכשור המתקדם והחכם תורם לנו רבות כפי שנמנה להלן.

רוגע – כמה פעמים קרה לכם כאשר שהיתם מחוץ לבית ופתאום החל חשש לנקר בכם, האם כיביתם את תנור האפייה או שהוא ממשיך לדלוק משך שעות ארוכות ללא צורך? לחילופין קורה שאתם רוצים לוודא כי כיביתם את המזגן או את הבוילר ולא תמצאו את עצמכם כאשר תחזרו לאחר מספר ימים כאשר אלו פועלים להם להנאתם ולהנאת מונה החשמל הפועם בכל עוז. כאשר יש לכם את האפשרות לעקוב אחר המכשירים הללו אתם יכולים להיות רגועים הרבה יותר.

בטיחות – הדבר נכון עוד יותר כאשר מדובר באנשים מבוגרים או קשישים השוהים לבדם בביתם. אם הבית שלהם יהיה בית חכם, ניתן יהיה לשלוט על הקורה בביתם ולעקוב כי הם בטוחים במרחב הביתי שלהם. כך ניתן לאפשר להם את החיים העצמאיים כאשר הבית שלהם נשלט גם מרחוק והוא מפוקח מהבחינה הבטיחותית.

נוחות – בבית חכם ניתן לשלוט על כל המערכות ולתכנן אותם בהתאם לתכניות האישיות שלנו. כך לדוגמא נוכל להפעיל את המזגן לפני שאנחנו מגיעים הביתה  כדי לצנן אותו לקראת הגעתנו. אנחנו יכולים להפעיל את הבוילר כדי שיהיו לנו מים חמים ולמעשה לשלוט ולהכין לעצמנו בית ערוך ומוכן לפני שאנחנו מגיעים. אם יש לנו גם שער חשמלי נוכל כמובן לפתוח אותו לקראתנו בטרם נגיע.

שולטים על הבית מהכיס

כאשר הבית מסונכרן עם מערכות בית חכם ניתן לשלוט על כל המכשור החשמלי בעזרת מכשיר הטלפון החכם, באמצעות הטאבלט ועוד. אז נכון שהנושא עדיין די חדש ולא כל המערכות מסונכרנות עם מערכת בית חכם. אך לא ירחק היום וכך יתנהלו החיים.

עם מערכת בית חכם, כל אחד יוכל להרגיש בבית גם כאשר הוא נמצא בקצה השני של הגלובוס.

להרגיש בבית ולשלוט על כל הנעשה בו.

בית חכם – העתיד כבר כאן!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.