שדרן שעבד ב'קול חי': "אם אתה מעל גיל 35 תכתוב צוואה"

הכירו את ישעיהו גלינסקי חרדי ששידר ב'קול חי' ועסק בחינוך, כיום הוא לא מוצא עבודה: "אם אתה מעל גיל 35 תכתוב צוואה"

"אם אתה מעל גיל 35 תכתוב צוואה" במילים אלו מסכם ישעיהו גלינסקי את מה שמתחולל בשוק העבודה בישראל, "אני מחפש עבודה כבר הרבה זמן". הוא כותב.

גלינסקי לימד 4 שנים בישיבת שדה חמד. בין תפקידו  בעבר: מחנך כיתה ו' בבית ספר חורב כשנה, במשך כמה שנים טובות מסר שיעורים בהלכה ומחשבת ישראל לבעלי תשובה ביהוד.
בשנים האחרונות הוא שידר וערך תוכניות ברדיו 'קול חי', ועוד כלי תקשורת.

לדבריו, "עבדתי, פירנסתי בכבוד את משפחתי, עד שהתחילו גל הפיטורים.  פניתי ללשכת התעסוקה , והם פשוט אמור לי שאין לנו מה להציע לך. אתה אדם מבוגר אין לנו כלום. ואף אמרו לי בצורה מפורשת: "אם אתה מעל גיל 35 אתה יכול לכתוב צוואה", למרות כל המאמצים שלי שאמרתי להם שאני רוצה לעבוד, אבל גורנישט, אין להם כלום. הם אמרו לי: לך הביתה. תחתום על אבטלה ושלום על ישראל.
מרגע לרגע הבין  גלינסקי את מצבו. "אנחנו אנשים מבוגרים עם המון כישורים ועבר תעסוקתי רב ביותר עם ניסיון חיים מרובה, אבל זורקים אותנו מכל המדרגות".

אביגדור רבינוביץ מנהל פרויקט "עבודות לחרדים" מוסר בתגובה, כי : "לאחרונה הגיעו לידינו מקרים של מחפשי עבודה שנדחו בגלל גילם. סיטואציה שבה אדם בן 35 איננו מתקבל לעבודה מפאת גילו המבוגר היא שגויה ולא נכונה, זו מציאות שלא אמורה לקרות".
במאגר של ״עבודות לחרדים״ יש עשרות מחפשי עבודה בגילאים הללו שכולם מוכשרים, חרוצים ופרודוקטיבים לחלוטין. אנו קוראים למעסיקים לגלות סובלנות כלפי כלל הציבור להעניק שוויון הזדמנויות לכל אדם באשר הוא.

יודגש, כי ברדיו קול חי עובדים שדרנים וכתבים מעל גיל 35.  הכתבה מתייחסת ליתר התחומים שעבד בו גלינסקי.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מקום עבודה שלא מקבל אדם בשל גילו, צפוי לתביעת פיצויים בשל אפליה על רקע גיל.
  אני ממליץ לא לוותר, ולהקליט כל ראיון עבודה.

  בברכה,

  עו"ד יחזקאל רוזנבלום |
  הגב
 2. צודק. כשאתה אדם מבוגר קשה מאוד למצוא עבודה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב