שדרעי וביבי ישובו לשוט על היאכטה של מרטין שלאף

ברית התאומים של נתניהו ודרעי מאת: דב הלברטל

זה פשוט מדהים לגלות איזה דמיון יש בתהליך תגובותיו של נתניהו לחשדות נגדו, לאלו של דרעי בשנות התשעים. פשוט מדהים.

דרעי נחשד אז בשוחד, בתיק האישי נגדו. מה הוא עשה בכל תהליך החקירה והכתבות בעיתונות נגדו? הוא יצא נגד מפכ"ל המשטרה דאז טרנר, וטען שהוא מדליף לעיתונות ומשתף פעולה אתה. הוא יצא נגד התקשורת, ובעיקר נגד כתבות התחקיר הקשות נגדו ב'ידיעות אחרונות'. התנזים של דרעי, הואשם בהאזנות סתר נגד חוקרי המשטרה ועיתונאים, וכן בשכירת חוקרים פרטיים נגד גורמי החקירה.

פשוט לא ייאמן. אפשר רק להחליף את השמות דרעי ונתניהו. אבל הדמיון בכלל לא מסתיים בכך. זה לא רק שנתניהו מתגולל על מפכ"ל המשטרה, יוצא נגד התקשורת, ונחשד בשליחת חוקרים פרטיים. גם התנזים שלו, של נתניהו, עושה הכל כדי לשבש, לדחות, להעביר חוקים שיסכלו את החקירה של נתניהו. כמו אצל דרעי, חלק מהתנזים של נתניהו, בעצמו נאשם בפלילים.

דרעי גם התנפל על הפרקליטות. בייניש, פרקליטת המדינה סומנה אז כשטן. הוא התנפל גם על היועץ המשפטי חריש. ניסה להעביר אותם מתפקידם. רבין, ראש הממשלה אז, התגלה באחת משעותיו המכוערות, כשעשה כל דבר אפשרי כדי לסגור את התיק נגד דרעי. לא יאומן. רבין גם פיטר את חריש, ועשה הכל כדי להעביר מיד את בייניש לבית המשפט העליון.

כדי להתחנף לרבין, לחיים רמון ועוד לאחרים תומכי שחיתות, הפך דרעי לאיש שמאל. הוא הבטיח לתמוך בהסכמי אוסלו. לא יאומן. הוא היה מוכן למכור את כל ארץ ישראל, ואת בטחונה, ובלבד שייסגרו את התיק נגדו, או יצומצם באופן שאין בו קלון. למכור את כולם. גם את כל מצביעי ש"ס, שהם אנשי ימין.

והדמיון לביבי לא מסתיים. כמו דרעי, שהיה נוסע לנסיעות תענוגות בחוץ לארץ, בלי ארנק, כמו דרעי שקיבל בחוץ לארץ סיגרים בשווי חמש מאות דולר, נסע במכונית פאר עם נהג, ושולם על דברים שקנה בחנויות יוקרה, כך בדיוק גם ביבי. גם לו אין ארנק. גם הוא כדרעי מתגורר במלונות פאר, וממומן לכל צרכיו בידי חבריו מתנזים המיליונרים. שניהם, מומנו על ידי מיליונרים בכל טוב שבעולם. טיסות. סוויטות. ג'קוזי, יאכטות.

ברית התאומים של ביבי ודרעי נמשכה גם בפרשת חברון בראון. דרעי היה מוכן למכור אז את חברון לערבים, ובלבד שיוחלף היועץ המשפטי לממשלה, כדי שתיקו ייסגר. ומי שיתף אתו פעולה? ביבי כמובן. הרי הם כל כך דומים. רק בגלל יועץ משפטי לממשלה רופס, רובינשטיין, שבניגוד להמלצות המשטרה והפרקליטות החליט שלא להעמידם לדין, יצאו בעור שיניהם. יש בהם עוד דמיון, הם שניהם קצת טפלון. האשמות לא נדבקות להם כל כך. רק מעט יחסית.

הנה, הרי דרעי מעולם לא הואשם בתיק הציבורי נגדו. שבזה לבד הוא השחית את מוסדות במדינה. ואפילו בימים האחרונים, דרעי הביא למעשה לפיטוריו של פרי, ראש השב"כ, שמסר כנראה לדרעי מידע על חקירותיו ועל האזנות סתר נגדו. לא יאומן. אפילו ראש השב"כ, כרע והשתחווה לו. לצעיר בן שלושים. גם טדי קולק האגדי. גם רבין גיבור מלחמת ששת הימים. לא יאומן.
רק לא מזמן פטר דרעי את הערבים מחמישים אלף בניות בלתי חוקיות, ומכר את אדמות ארץ ישראל בשביל חיזוק כוחו בש"ס. לא מזמן עשה תרגיל מסריח להדיח את השר אזולאי ממיטת חוליו. כל זה לא נדבק אליו. כי הוא כמו ביבי, טפלון.

אבל בסופו של דבר דרעי ישב בכלא. הוא כנראה עומד להיות מואשם בעבירות נוספות של שוחד, מרמה והלבנת הון. הוא יסיים כך את הקרירה הפוליטית.

ומה שניתן לקוות, זה כך: שביבי, שרקח יחד עם דרעי את מכירת חברון תמורת בראון, וכולו דמיון לדרעי, יסיים כמוהו. כי מזמן ביבי היה צריך להצהיר על נבצרות, עד להחלטת היועץ המשפטי לממשלה. כמו שבג"ץ בהחלטה תקדימית הדיח אז את דרעי מהיותו שר. וביבי גם הוא הולך להיות מואשם בשוחד.

מספיק ממה שאנחנו יודעים עד עכשיו, המתנות, ההקלטות המבישות עם מוזס בהן הוא מוכר את שלדון ואת התקשורת, ובזק, ואלוביץ', ווואלה, כדי שביבי לא ישוב עוד לפוליטיקה, ואולי יחד עם דרעי, ישובו לשוט על היאכטה של מרטין שלאף, עם סיגרים, ויעלו זיכרונות.

הדברים שנכתבו על דעתו של הכותב בלבד.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דברי אמת

  לא קל לתומכי ביבי שחושבים אומלל.. ביבי מיליונר שנהנה כל החיים ולא קנה לחם מעולם.עליו אתם מרחמים?

  יגר |
  הגב
 2. סתום

  מפגר מאיפה נהיית פתאום פרשן שחושב שהוא מבין לך לישון יותר טוב

  דרור |
  הגב
 3. איכס

  לא משנה מי כותב הוא מפורסם לאיפכא הוא שמואלני ומביאים אותו לאתר כי זה נגד דרעי ליייק לכם סמיילי לכם

  נפתלי |
  הגב