ש"ד עד המדינה במשפט הולילנד העיד אתמול נגד אולמרט והבוקר נפטר • כיצד ישפיע הדבר על הכרעת המשפט ועל עתידו הפוליטי של רוה"מ לשעבר אולמרט?

ש"ד היה בן 76 וסבל מבעיות בריאות חמורות, ובשל כך אף הוקדמה עדותו. הוא הספיק להעיד בעדות ראשית וכן להיחקר בחקירה נגדית על ידי פרקליטיהם של רבים מהנאשמים. אך מעריכים כי נאשמים שפרקליטיהם לא הספיקו לערוך לו חקירה נגדית יושפעו מכך ועדותו נגדם לא תוכל להילקח באופן מוחלט, ויש מי שסובר שהדרך לזיכויים מחמת ספק בטוחה.

עם זאת, מותו של ש"ד לא יגרום לביטול או הפסקת המשפט. למעשה סיים לתת את עדותו במשך 75 ישיבות ולאחרונה הגיע לחקירות הנגדיות על ידי עורכי הדין של הנאשמים. עד כה הספיקו לחקור אותו פרקליטיהם של:אורי לופוליאנסקי, אורי שטרית, הלל צ'רני, אביגדור קלנר, אמנון ספרן, שמעון גלאון ומאיר רבין. על משפטם לא תהיה השפעה בגין מותו.

אתמול העיד בדיון נוסף ומתוח, בבית משפט המחוזי בתל אביב, ונחקר על ידי עו"ד רועי בלכר, המייצג את רוה"מ לשעבר אהוד אולמרט. אולם לא סיים את כל החקירה והיו צפויות עוד שלוש ישיבות נוספות בעניין אולמרט. כעת ככל הנראה יערער אולמרט על אמינות עדותו של ש"ד, מאחר ולא יכל להשלים את התהליך. המערכת הפוליטית ממתינה במתח לראות כיצד ישפיע הדבר על עתידו הפוליטי של רוה"מ לשעבר.

פרקליטו של עד המדינה, עו"ד אמנון יצחקניא, אמר כי "עד המדינה עבר חקירה קשה ביותר. גם אדם צעיר לא היה עומד בזה. עשרות פעמים אמרתי שמדובר באיש זקן וחולה".

הוא סיפר כי לאחר החקירה הנגדית, חזר ש"ד לביתו ואמר "מעולם לא דיברו אליי כך". לדבריו, בארבע לפנות בוקר חש ש"ד ברע, הובהל לבית החולים ושם נפטר.

 

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.