סוף טראגי: גופות החטופים נמצאו בחברון

מבצע שובו אחים: אחר 18 ימים של חיפושים נמצאו גופות הנערים החטופים סמוך לחלחול. הצטרפו לשידור חי מערוץ 2

לאחר 18 ימים של חיפושים נמצאו גופות הנערים החטופים סמוך לחלחול.

שידור חי מערוץ 2

Broadcast live streaming video on Ustream

בעקבות עבודה מודיעינית מבצעית מאומצת של שב"כ, נחשף פחות מיממה לאחר פיגוע החטיפה כי שני פעילי חמאס מחברון, מרואן קואסמה ועאמר אבו עישה הם אלה אשר עמדו מאחורי פיגוע חטיפת שלושת הנערים.

בהמשך, בעקבות תובנות מודיעיניות הוצבע על ידי שב"כ לכוחות הסורקים, האיזור שממערב לעיירה חלחול (הנמצאת מצפון לעיר חברון), כאיזור שיש למקד בו את החיפושים.

מאז, כוחות מיוחדים של צה"ל, שב"כ ומ"י ביצעו ללא הפסקה חיפושים אינטנסיביים באיזור.

הערב, איתרו הכוחות הסורקים שלוש גופות כשהן קבורות באדמה בשטח פתוח כשלושה קילומטר מערבית ליישוב חלחול.

כוח מז"פ שהוזעק למקום מבצע בדיקות רלוונטיות לזיהוי הגופות.

בשעות אלה, מתבצעות חקירות בשטח ונמשכות הסריקות באיזור, כמו כן, שב"כ ממשיך במאמצים המודיעיניים והמבצעיים ללכידת כל המעורבים בפיגוע, ובכלל זה, את שני המבוקשים החשודים כחוטפים ורוצחי הנערים, מרואן קואסמה ועאמר אבו עישה.

במקביל, בעקבות המידע החדש הקבינט יתכנס בשעה 21:30 לדיון מיוחד.

שר הביטחון, משה בוגי יעלון אמר לפני שעה קלה כי  לחמאס אין אינטרס להסלים את המצב ברצועה. "הצד השני משלם מחיר כבד על כל פרובוקציה כולל בלילה האחרון עד שיגיד 'די'. האם אנחנו בפני הסלמה או לא בפני הסלמה? כמובן שאנחנו נערכים לאשרות החמורה יותר. כרגע אני לא רואה סיבה להסלמה לפחות מהצד השני, אבל אנחנו ערוכים לכל אפשרות שתהיה". במקביל אתר ynet מדווח מפי גורם ביטחוני: "גם היום נמשכות הסריקות בגדה צפונית לחברון במקביל למעצרים של קרוביהם של שני. יחידות ההתערבות המיוחדות עדיין נערכות לפשוט על מקום המסתור של החוטפים כאשר יגיע המידע המודיעיני הנחוץ. פיגוע החטיפה כמיקוח לשחרור אסירים נכשל".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הנערים הוחבאו במקום שקשה לחלום עליו"
  מאת: יקי אדמקר, מערכת וואלה!
  יום שישי, 20 ביוני 2014, 18:01
  פייסבוק טוויטר
  המקובל ניר בן ארצי טוען כי החטיפה תוכננה היטב ו"עבדו עם מנהרות שנחפרו במשך 3 שנים. הנשמות שלהם נשאלו אם הן מוכנות לעבור סבל והן הסכימו"
  תגיות: ניר בן ארצי

  צילום: מור שאולי, דובר צה"ל עריכה: מתן חדד
  בעוד גורמי הביטחון עושים מאמצים רבים להביא למציאתם של שלושת הנערים החטופים – גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, המקובל הרב ניר בן ארצי טוען: "הם הוחבאו במקום שקשה לחלום עליו. לא רואים שם כלום".

  הנשמות שלהם – מיוחדות. שלושת החטופים
  הנשמות שלהם – מיוחדות. שלושת החטופים
  בן ארצי מסר הבוקר (שישי) לחסידיו ובמהלכו התייחס לחטיפת הנערים: "זה מתוכנן היטב", הוא אמר, "אף אחד לא יכול לומר עכשיו מה יהיה עם החטופים. הקדוש ברוך הוא לא גילה זאת אף לשליחיו. יש שדברים שהקדוש ברוך הוא עושה ומחזיק רק בידיו מבלי לגלות גם לצדיקים ולשליחיו. הוא שמח עם האחדות שנהייתה בעם ישראל ורוצה לקבל את תפילות כולם".

  לדברי בן ארצי, שלושת הנערים שנחטפו נבחרו לכך במיוחד, "הנשמות שלהם – מיוחדות. הן נשאלו קודם אם הן מוכנות לעבור סבל בשביל עם ישראל והן הסכימו. לא הגוף, הגוף לא ידע. הנשמה הסכימה".

  הוא גם ביקש מחסידיו להמשיך להתפלל למען הנערים, "עכשיו חייבים להתפלל ולהמשיך להתאחד כל הזמן. אנא אבא שבשמים ריבונו של עולם תעזור שיצליחו לשחרר את החטופים מבלי שייפגעו ומבלי שייפגעו חיילים אשר מסכנים את עצמם מאוד עבור כך", ביקש בן ארצי והוסיף כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן היה שותף מלא לחטיפה, "עבדו כאן עם מנהרות שכבר נחפרו במשך 3 שנים והכל מתוכנן היטב. הם הוחבאו במקום שקשה לחלום עליו. לא רואים שם כלום. זה מתוכנן היטב. צריך נס. רבונו של עולם חפץ בתפילות ואחדות עם ישראל. להמשיך ולהתפלל ולבקש מאבא שבשמים שישחרר את כולם בלי פגע".

  נודע בעיקר כבעל כוחות על טבעיים. הרב ניר בן ארצי (צילום: עומר מירון)
  נודע בעיקר כבעל כוחות על טבעיים. הרב ניר בן ארצי (צילום: עומר מירון)

  הרב בן ארצי, המתגורר במושב תלמים שבחבל לכיש, משמש כמנהיגה הרוחני של הקהילה המקומית וכראש מוסדות "תאיר נרי", אך נודע בעיקר כבעל כוחות על טבעיים. הרב בן ארצי התפרסם לראשונה כששימש כנהג טרקטור בגוש קטיף, ונטען כי הוא יכול לצפות היכן מונחים צינורות של מים מתחת לאדמה, ולמנוע בכך היתקלות של דחפורי הטרקטורים בהם. מאז, נוהרים אליו אלפי אנשים מכל רחבי ישראל בכדי להתברך מפיו ולקבל את עצתו. בין מקורביו גם אנשים בעלי השפעה דוגמת רעיה שטראוס, גליה אלבין ופרופסור יעקב נאמן.

  הוא קיבל את עיקר החשיפה שלו בכותרות ב-2008, לאחר שבמשך למעלה משלוש שנים הוא נעלם באורח מסתורי, תוך שמקורביו ומנהליו טוענים ומעבירים מסרים בשמו. עם שובו הפנה בן ארצי אצבע מאשימה כלפי המקורבים וטען כי הם חטפו אותו וכלאו אותו בדירות שונות בטבריה תוך שהם מתעללים בו פיזית ונפשית.

  בתוך כך, הורי הנערים החטופים ביקשו היום להקדים את כניסת השבת ב-10 דקות למען הילדים ובזמן הדלקת הנרות "להוסיף אור" ו"להתפלל למען הילדים שיחזרו הביתה בשלום". הם גם דיברו על הקושי שעמו הם מתמודדים ועל כך "ששבת שניה אנחנו בלי אייל, גיל-עד ונפתלי וגם בלי כל כך הרבה חיילים שנמצאים בשטח ולא יוצאים שבת"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שהקבה יתן למשפחות כוחות לעמוד בזה לא פשוט חיבים להתחזק

  חני גולד |
  הגב