קבר דוד: העיתונאי יאיר אטינגר נעצר ושוחרר

במהלך הפגנה בקבר דוד עצרה המשטרה את כתב הארץ לענייני חרדים, יאיר אטיגר. הוא שוחרר כעבור מספר שעות

שוב אלימות משטרתית כנגד עיתונאים: במהלך הפגנה שנערכה הבוקר בקבר דוד בירושלים נעצר כתב עיתון 'הארץ' לענייני חרדים, יאיר אטינגר, על ידי המשטרה. כעבור מספר שעות הוא שוחרר.

בעיתון הארץ זעמו על האירוע ושיגרו הודעה נזעמת לתקשורת: "היום במהלך הפגנה בירושלים עצרה המשטרה את העיתונאי יאיר אטינגר מעיתון הארץ. מדובר בעיתונאי בן 43 נשוי ואב לשתי בנות, סרן בצבא ואחד העיתונאים המוערכים בעיתון הארץ שמסקר את החברה החרדית במשך שנים. היום במהלך עבודתו הוא נעצר בטענה שתקף שוטרים והפריע למילוי תפקידם. למרות כל הניסיונות להסביר למשטרה שמדובר בעיתונאי הוא נלקח תוך כדי אלימות לתחנת המשטרה.

כמו בצפון קוריאה משטרת ישראל ממשיכה בכל הפגנה פוגעת שוב ושוב בעיתונאים שמגיעים לסקר את האירועים כדי למנוע סיקור. למרות כל ההבטחות של יוחנן דנינו להפסיק את הפגיעה בעיתונאים, מדיניות המעצרים והאלימות כלפי אנשי התקשורת ממשיכה והגיע הזמן לעשות מעשה בנושא הזה", נאמר בהודעה.

כאמור זה לא האירוע הראשון במהלכו מותקף עיתונאי על ידי שוטר. לפני למעלה משנה הותקף כתב ערוץ 2 (אז כתב גל"צ) על ידי שוטרי יס"מ בהפגנה. מאוחר יותר החליטה המשטרה לסגור התיק בעניינו.

שרקי כתב אז בדף הפייסבוק שלו: "לא מחפש נקמה אישית, ובטח לא רוצה להתבכיין, אבל כשקיבלתי היום את המכתב הזה ממח"ש, שמודיע על סגירת החקירה מחוסר אשמה (!) הסתכלתי שוב בתמונות ולא הצלחתי להבין מה עוד צריך כדי ששוטרים אלימים יועמדו כאן לדין. ואם זה מה שקורה בתיק שעוד זכה לפרסום כלשהו, תארו לכם באיזו קלות זה קורה בעוד 93% מהתיקים שנסגרים כל שנה, רובם אפילו בלי חקירה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.