שוב זה קורה: אבד הקשר עם מטוס באסיה

טיסה של "אייר אסיה" שהמריאה מאינדונזיה לסינגפור איבדה קשר עם מגדל הפיקוח ■ כעת נערכים מאמצים טכנולוגיים לחדש את הקשר עם הטיסה, שעל סיפונה היו 155 נוסעים

חשש לאסון תעופה נוסף באסיה: תחנת טלוויזיה אינדונזית דיווחה הבוקר (א') כי מגדל הפיקוח איבד קשר עם טיסה שהמריאה מאינדונזיה לסינגפור. על פי הדיווח, שנשען על מקור במשרד התחבורה המקומי, על סיפון המטוס של חברת "אייר אסיה" היו 155 נוסעים ואנשי צוות.
הרשויות באינדונזיה פועלות על מנת לאתר מחדש את המטוס, שיצא מהעיר סורבייה במדינה לכיוון סינגפור, וטרם התברר מה עלה בגורל המטוס (מסוג אירבוס) ונוסעיו. חברת "אייר אסיה" אישרה כי אינה יודעת היכן המטוס נמצא, והודיעה על תחילת חקירה בנושא.

כלי התקשורת באינדונזיה דיווחו כי על סיפון המטוס היו 149 אינדונזים, שלושה קוריאנים, אזרח סינגפורי אחד, אזרח בריטי ואזרח מלזי. הבכיר במשרד התחבורה האינדונזיה, האדי מוסטפה, אמר כי מספר הטיסה הוא QZ 8501, וכי הקשר של המטוס עם מגדל הפיקוח בג'קרטה אבד סמוך לשעה 06:17 שעון מקומי (01:17 שעון ישראל).

"ביקש לטוס במסלול לא שגרתי"
עם זאת, המקרה דווח רק כארבע שעות לאחר ההיעלמות. לדברי מוסטפה, המטוס ביקש לטוס במסלול "לא שגרתי" לפני איבוד הקשר, והחברה הסינגפורית דיווחה כי הטיסה "מתעכבת".

בחודש מארס האחרון אבד הקשר עם מטוס של חברת "מלזיה איירליננס", שהמריא מקואלה לומפור לבייג'ינג. במשך כתשעה חודשים נמשכים החיפושים אחר המטוס, שמקום הימצאו לא התגלה עד היום. הממשלה המלזית קבעה כי 239 הנוסעים ואנשי הצוות שעל סיפון המטוס נהרגו.
בחודש יולי התרסק מטוס נוסף של חברת "מלזיה איירלינס", מעל אוקראינה. 295 נוסעים ואנשי צוות נהרגו במקום, לאחר המטוס הופל על ידי טיל שנורה לעברו. מחקירת האסון עלה כי הטיל נורה על ידי מורדים פרו-רוסים, ורבים בקהילה הבינלאומית הטילו על רוסיה את האחריות למקרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.