שוב חילולי שבת בתחבורה הציבורית

באתר ניוז 1 נחשף הערב כי אוטובוסים בקווים חרדים ואפילו 'מהדרין' איחרו בשבת האחרונה וחזרו אל התחנה בכ10 דקות לאחר כניסת השבת, לפני כמה שבועות חשף האתר על הגעת הרכבות לחיפה באיחור דומה, "בגלל העסקנים שלא רוצים לבטל תורה" {חילול שבת}

באתר ניוז 1 נחשף הערב כי אוטובוסים בקווים חרדים ואפילו 'מהדרין' איחרו בשבת האחרונה וחזרו אל התחנה בכ10 דקות לאחר כניסת השבת, לפני כמה שבועות חשף האתר על הגעת הרכבות לחיפה באיחור דומה.

באתר נכתב כי גם קו 402 מבני ברק לירושלים שהיתה אמורה להגיע לירושלים כחצי שעה לפני כניסת השבת  כמו 978 של נתיב אקספרס מבני ברק לכרמיאל איחרו בדקות ארוכות ושבו אל התחנה שלהם בעיצומו של שבת.

עוד נאמר, כי חברות האוטובוסים מאשימים את העסקנים החרדים בכך שהם אינם רוצים לשחרר את התלמידים מתלמודי התורה מוקדם יותר משום 'ביטול תורה' ובכך גורמים להורים לצאת מאוחר אל מקום שהייתם בשבת.

 

מחברת נתיב אקספרס נמסר כי הקו יצא בזמן הקבוע בלוח-הזמנים, בשעה 13:15, ובשל ביקוש נוסעים גבוה אף הובא אוטובוס נוסף לנסיעת תגבור. האוטובוס הראשון הגיע לכרמיאל בשעה 16:18 (12 דקות אחרי כניסת השבת, ע.י.) והשני בשעה 16:52 (46 דקות אחרי כניסתה). החברה אומרת כי עד עתה לא התקבלו תלונות, אולם כדי לא לפגוע בשומרי השבת יפנה מנהל התפעול של נתיב אקספרס למשרד התחבורה ויציע הגדרת זמנים מחודשת כך שהקו ייצא רבע שעה לפני – בשעה 13:00.

עוד צויין בכתבה כי הקווים הללו אינם היחידים שמחללים את השבת, אלא שבעקבות תכנון לקוי של משרד התחבורה את זמני הנסיעות ישנם קווים רבים נוספים בערים שונות ש'גולשים' אל תוך השבת בנסיעה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מעדות אישית שאני ראיתי במו עיני בער"ש האחרון קו 422 של חברת אפיקים כ10 דקות לפני כניסת שבת בכביש רמות בירושלים
    פשוט בושה שאנשים חרדיים גורמים במזיד לחילול שבת אצל הנהגים

    יוסף |
    הגב