סערת השערות: ליפא שוב מצית אש

אם לא די בסינגלים האחרונים שהפיק ועוררו מהומה רבתי, התבטא אמש הזמר על אחד הנושאים הרגישים ביותר במגזר החסידי

פירומן? עד היום הזמר דאג ענק הזמר החסידי, ליפא שמעלצר, לספק פרובקציות מוזיקאליות שעורר נגדו זעם רב בקרב המיינסטרים החרדי, אך הצליח תמיד להתאושש מהמחאות ולפעמים אף להניף אותן לרווחים.

אך אמש, לפי הדיווח של יקי אדמקר – הכתב לענייני חרדים של אתר וואלה, נדמה ששמעלצער, ככל הנראה, יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לחזור להיות לגיטימי, ולו במידה שבה היה בטרם פירסם את הדברים. מה שבטוח, שאת השיר הזה, הוא לא יוכל למכור.

ליפא שמעלצער הצגה צילם פלאש 90

בדיווח נאמר ששמעלצער קורא בסרטון חדש לנשים חרדיות שלא לגלח את שערות ראשיהן, כדי לא להיות מכוערות בעיני בעליהן, ומביא את הרש"י בפרשת כי-תצא כהוכחה לכך שגילוח שיער הראש, הינה סימן לכיעור.

צריך לציין כי גילוח שערות הראש של נשים חרדיות, נהוג בעיקר בקרב החסידויות היותר אדוקות, ביניהן קהילת הבית של שמעלצער. אך אצל אותן משפחות, מנהג זה נתפס כאחד המנהגים המקודשים ביותר, עד כדי כך שישנן קהילות שלא מוכרות קברים בחלקות שלהן, למשפחות שלא ברור אם האשה גילחה את שערות ראשה בחייה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האמת שהוא צודק בעניין הזה, אבל מה אכפת לו בין כה הוא לא ישנה זאת.

  גד |
  הגב
  • זהנ לא המצאה של שום חסידות כזו או אחרת זה כתוב במפורש בספר הזהר לרשבי במילים ברורות מאד ולא ברמז אלא במילים ברורות מאד ואם לליפא זה לא מתאים שיפנה לרשבי בטענות

   דוד |
   הגב