שוב: רעידת אדמה זיעזעה את נפאל, ישנם הרוגים ופצועים (וידאו)

רעידת אדמה נוספת התרחשה הבוקר בנפאל. החשש: מבנים שלא קרסו ברעידה הקודמת – יקרסו הפעם. תיעוד וידאו מבית חב"ד בנפאל

שלושה שבועות אחרי רעידת האדמה הקשה בעוצמה 7.8 דרגות שפקדה את נפאל – הבוקר פקדה את המדינה רעידה נוספת, בעוצמה פחותה של 7.3 דרגות. על פי דיווחים ראשוניים, ישנם פצועים רבים ואף הרוגים כתוצאה מרעש האדמה הנוכחי. במשרד החוץ פתחו חדר מצב מיוחד, אך טרם התקבלו דיווחים על נפגעים ישראליים. מספר רעידות משנה הורגשו זמן קצר לאחר מכן, החזקה שבהם בעוצמה 6.3 דרגות.

הרעידה הורגשה סמוך למחנה הבסיס של הר האוורסט, המחנה שספג פגיעה קשה ברעידה האחרונה. על פי הדיווחים המגיעים מהמדינה, בניינים רבים ששרדו את רעש האדמה לפני כשלושה שבועות – קרסו היום. תמונות ראשונות בכלי התקשורת המקומיים מראות את הבהלה הרבה ברחובות, כשהתושבים נמלטים מהבתים בחיפוש אחר מקום בטוח יותר.

ישראלים בבית חב"ד, היום

סרטון שפורסם מראה את רגעי הרעידה בנמל התעופה של קטמנדו, שם נראים אנשים רבים שנמלטו ממבנה הטרמינל לעבר השטח הפתוח בו חונים המטוסים.

נמל התעופה של קטמנדו, הבוקר


(באדיבות רשת)

על פי נתוני המכון הגיאולוגי של ארה"ב מקור הרעידה הוא בעומק של 19 קילומטרים מתחת לפני הקרקע, מתחת להרי ההימלאיה שחוצים את המדינה, סמוך לגבול המפריד בין נפאל לבין מחוז טיבט שבסין. אזור מוקד הרעידה הוא אזור הררי שמיושב בדלילות יחסית. סוכנות רויטרס מדווחת כי הרעידות הנוספות הורגשו עד ניו דלהי בירת הודו.

כזכור, ברעידת האדמה שהתרחשה לפני 3 שבועות במדינה נהרגו למעלה מ-8000 איש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.