שוואקי, סליחה על הראיון המסייט

רונן גרוס תקף ב'נסיעת מבחן' את הזמר יעקב שוואקי על הכיוון החדש של המוזיקה שלו. כעת הוא מתנצל מכל הלב על הפגיעה האישית, אם הייתה

לא פעם, כמו כל עיתונאי, גם אתה נלחם בכדי להביא לצופה/למאזין את האמת, אותה אמת אבסולוטית שהינך משוכנע שבילתה אין דבר.

בריצה אחרי אותה אג'נדה, קורה לא פעם שאתה מפיל דברים, פוגע בדברים, ויותר גרוע – פוגע באנשים.

פגיעה באנשים, אותי באופן אישי מייסרת. אין לעניות דעתי שום סיבה בעולם שמצדיקה נפנוף באמת שלך, בתפיסת האמת שלך, אל מול אדם אחר – במחיר שאותו אדם יפגע.

כשאני לוקח ל"נסיעת מבחן", התכנית השבועית כאן ב'אקטואליק' מרואיין, חשוב לי לשאול אותו את השאלות שלי באופן אישי מציקות, מעניינות, וכן, אודה ולא אבוש, גם שאלות שיביאו רייטינג גבוה, שהרי בזה אנחנו – בעידן הזה – נמדדים לא מעט.

אני בהחלט משתדל שהמרואיין גם יצא מחוייך, שתהיה לו הזדמנות נאותה לקדם את דעותיו, להביע את עמדותיו, אבל שנינו מבינים שהמקל הוירטואלי בדמות המיקרופון נמצא אצלי.

זה מחייב, זה מאתגר, ולא אחת זו מלחמת אגו עצמית עם עצמך. אחרי הכל, צריך לזכור שגם המרואיין הוא אדם עם משפחה, ומעל הכל יש לו לב, יש לו נשמה, גם אם לפעמים היא הלכה לו לזמן מה לאיבוד…

באופן אישי, אני רוצה לנצל את הבמה המיוחדת הזו, ולבקש סליחה דווקא מהזמר יעקב שוואקי. על כישרונו הגדול אין עוררין, על יכולתו לשמח ולהנגיש את המוסיקה החסידית-יהודית על רבדיה גם אין עוררין.

יעקב היה אחד מהמרואיינים של "נסיעת מבחן". נכון ששאלתי אותו שאלות מטרידות, שאלות שבהחלט היו אז על סדר היום בהקשר למוזיקה שלו שהלכה לכיוון קצת אחר, אך בדיעבד, מבלי שדיברתי עימו, יותר ויותר חדרה לי התחושה שפגעתי בו מבלי משים, שלקחתי את הנסיעה הזו למקום מאוד אמוציונאלי מבחינת תפיסת עולמי, וכך למעשה נמצאתי כמי שבמקום לשאול רק שאלות הקשורות לאלבום החדש שיצא ולמופעים שלו, הגעתי איתו לפינות שלא היה לו פנס להאיר, ושנינו היינו בחשיכה גדולה.

הראיון המלא והמדובר עם שוואקי:

לי יצא כמראיין ראיון שכולם דיברו עליו, אך במקביל המצפון לא הניח לי עד לרגע זה. חושבני שמעל הכל אדם כמו יעקב, שמשמח יהודים בכל העולם, יש לו זכות כה גדולה, עד ששאר הדברים שמסביב הם רק תפאורה פשוטה לעומת ההצגה הגדולה שהוא מעלה מזה מספר שנים.

ליעקב יש תפקיד חשוב במוסיקה החסידית והיהודית בהגעה לקהל שבזכותו מתקרב לדת. הוא מצליח לגעת בציבור יהודי שלם שנזנח באופן קבוע, אך חפץ גם הוא להתקרב יותר ויותר לצור מחצבתו.

יעקב היקר, מבקש אני את סליחתך אם אכן כפי שאני חושב נפגעת מהראיון, אם ציערתי אותך או הרעתי לך בכל אופן דרך אותו ראיון.

ערב יום הכיפורים, זוהי ההזדמנות הגדולה שלי לבקש מכל הלב את סליחתך ולאחל לך במקביל שכל היהודים ששימחת בשנה האחרונה יהיו מליצי יושר עבורך, ובזכות זאת תחתם לחיים טובים של אושר ועושר, בריאות איתנה, ושתזכה לשמח את עם ישראל עוד שנים רבות.

ממני, רונן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לרונן גרוס

    רונן אתה אפריים קמיסר בקול ברצה הפנטיות שלך לא במקום … שמחנו ליראות את אהבתך לשירים של פעם ,,, אבל תשאיר את זה לעצמך ,,, לא כולם מחוברים למה שאתה מייצג ,,, אלילי הרייטינג שלך הרבה פחות חשובים לנו גולשי האתר

    מוזיקאי ... |
    הגב