שוויון בנטל – " אנו נצביע נגד חוק שירות אזרחי. תלמיד ישיבה בצבא- זה 'דבר והיפוכו' "

הבוקר(שני), אמורה להתכנס הוועדה המיוחדת לשוויון בנטל, בראשות ח"כ איילת שקד, על מנת להצביע על הצעת החוק המסדירה את מסלול השירות האזרחי לתלמידי ישיבות.

הדיון המקדים שיתקיים בטרם ההצבעה יהיה סוער ומעניין במיוחד, כך מעריכים, כיון שחברי הכנסת החרדיים צפויים להתנגד ולצרף את חוק הגיוס עם חוק השירות האזרחי וכוונת הממשלה שלא להסיר את הסנקציות הפליליות.

ח"כ מאיר פרוש שהתראיין הבוקר לגל"צ אמר כי" אנו נצביע היום, נגד חוק שירות אזרחי. אין מציאות שתלמיד ישיבה ישרת בשירות אזרחי. זהו דבר והיפוכו. 'שירות' פירושו הפסקת הלימודים. דבר שלא יקרה לעולם!"

בכירים נוספים ב'יהדות התורה' אמרו אמש לערוץ 7 כי "כל עוד ממשלת ישראל רואה בלומדי תורה עבריינים פוטנציאליים, לא נתמוך בשום יוזמה ממשלתית לשירות כזה או אחר".

הם מתייחסים גם לכך שייתכן ובחוק הגיוס שיוגש לכנסת בקרוב, ייכללו סנקציות פליליות למשתמטי גיוס.

הם אומרים כי בעיניהם, עברה הממשלה הנוכחית כל גבול, וכדבריהם "נחצו כל הקווים האדומים שבמשך עשרות שנים לא נחצו על ידי שום ממשלה וקואליציה. מחר בדיון נביע את זעקת לומדי התורה, את חשיבותה של התורה, את הבסיס הרוחני שמדינת ישראל בחרה לשמוט באחת מתחתיה. בשעת שמד, כשמדינת ישראל בוחרת שלא להכיר בלומדי תורה, איננו מבדילים בין גיוס לשירות אזרחי".

חברי הוועדה החרדיים שלהם זכות הצבעה בוועדה הם- ח"כ מאיר פרוש וח"כ אריאל אטיאס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.