שוויון בנטל האומנם?! / ארי מאיר

שאלת המיליון: אם החרדים יתגייסו לצה"ל, האם הם יורידו את הנטל מהחיילים החילונים?

כשהחברה הנאורה והשוויונית זועקת על הנטל החרדי העודף שעל גבה, שהוא גוף זר ופרזיט הממומן ממיסי החילוני התעשייתי, שלא חושף את עצמו לסיכוני מלחמה למען החברה ואינו רווחי למדינתו במבחן תקציב מול הכנסה, מן הראוי ליטול את משקפי הרופא ולבדוק מה כואב לי והאם הגיבנת היא לא בעצם פחד סמוי מהכאב להתיישר?

מהו הנטל?

הרי בכל חברה יש עובדי יצור ועובדי זבל, עובד הזבל לעולם לא יתלונן על שוויון עבודה כי משכורתו בהתאם לעבודתו, תלונות על שוויון נשמעים בפעולות חובה אך לא בפעולות מתוגמלות, תלונה על אי יציאת החרדים לשוק העבודה אינה תלונת שוויון כמו שהיא נשמעת אלא סיוע מגירה לתלונת התקציבים הניתנים בלא תמורת מסים.

האם זה נכון? ממש לא, מוסדות חילוניים מתוקצבים עשרת מונים, דמי לידה אצל כולם אותו דבר, וגם קצבת ילדים לא שונה, מלגת קיום לאברך (דתות) שווה לכל המתבטל ממלאכה לצרכי דת, אלא מה- אמנם דמי הלידה שווים אך כמות הילדים שונה, על זה יש פתגם "אם אתה רוצה מים רוץ תביא ספל", ובמאמר המוסגר יציאת חרדים לשוק העבודה תעלה למדינה בדמי אבטלה כפולים מתקציב הדתות.

אז הנטל הוא לא החרדים המובטלים. אולי הנטל המדובר הוא שמירת הארץ המוטלת על חיילינו הרצים בג'בלאות בעוד החרדי יושב במזגן ונהנה ממדינה מוגנת, וכאן הבן שואל האם צה"ל באמת מטיל פעולות נוספות על חיילינו בגלל חוסר בכוח אדם כלומר, האם הנטל הוא: למה אנחנו כן? או שהנטל הוא בעצם למה החרדים לא?

במבט אל תוך עצמנו, ההסתכלות שלנו היא לא השאיפה לחלוק את נטל הצבא עם החרדים, כי הצטרפות החרדים לצבא לא תחסוך טירונות או מילואים מאף חייל אלא המחשבה- "אני מבין את חשיבות הצבא והצורך בו ורואה בכך ערך עליון אבל למה רק אני חייב להסתכן במוות גם החרדי הישראלי אמור להסתכן יחד איתי".

אז זה העניין- שהחרדי יעמוד בסכנה שווה אלי כשאני במילואים? כנראה שלא, הרי זה קטנוני ועל זה נאמר –"צרת רבים נחמת שוטים". אלא מה, התלונה היא- "תורנות שמירה, למה שהחרדי יתפרקד לו במזגן ואנו נזחל בשוחות, שוויון אמיתי אומר תורנות, באמת? תורנות? האם החילוני הממוצע ימלא את תפקיד החרדי במשוואה? החרדי התפלל ולמד יומם ולילה להצלחתך, האם אתה יכול להחזיר לו באותה מטבע? וכשהוא יצא לקרב אתה תתחזק תתפלל ותלמד תורה בין 10 ל15 שעות ביום בתקציב של 10 שקל לשעה בערך? אם התשובה היא: אני לא מאמין בתפילה ובהגנה רוחנית תתפלא לשמוע שאת אותה טענה יש לחרדים שממש לא מאמינים ב"כוחי ועוצם ידי". אך אם התשובה היא אין מצב לא יכול! אזי השוויון לא נמצא בתורנות.

אז היכן נמצא השוויון?

חברים, השוויון נמצא בראש שלנו- אם נבין ונפנים את חלוקת התפקידים ונאמין במה שמכניס אותנו למפה שזה התנ"ך- אותו תנ"ך שמסופר בו רבות על שארץ ישראל שייכת ליהודים ומצוטט בכל ארוע בגאווה כתשובה לשאלת הכיבוש, באותו התנ"ך כתוב "והגית בו יומם ולילה" ו"אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי" אי אפשר לקחת מהתנ"ך את הפסוקים הנחמדים לי, כי אם אתה מבטל חלק מפסוקי התנ"ך אזי טענת הכיבוש נכונה היא.

גם האמריקאים ביציאה למלחמה נושאים תפילת הדרך ברוב עם, וגם בישראל כמובן, חיילי צה"ל ברובם אנשים מאמינים, לפחות בכוחם של תהילים וגם אם לא ביום יום, בשעת קרב ודאי.

אם אתה לא מאמין אתה כובש מידי הערבים. אם אתה מאמין -אתה מציל את העם שלך!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סוף סוף הסבר המתקבל על הדעת ! מתיישב על כל לב המעונין להגיע לאמת, תודה רבה ארי.

    ללי |
    הגב